تبلیغات
بانکداری مجازی
بانکداری مجازی
بانکداری مجازی مسیر توسعه
: : : :
درباره ما
من کارشناس ارشد مدیریت دولتی ،گرایش منابع انسانی هستم و در زمینه بانکداری دارای بیست سال سابقه کاری در بانک ملت می باشم و دروس بانکداری را در دانشگاه های مختلف تدریس می کنم و از سال 1381 پست مدیریتی دارم و مدت دو سال هم ریس حوزه غرب استان مازندران در بانک ملت هستم.
هدف از ایجاد این وبلاگ ارائه تجربیات بانکی و درج مقالات علمی در ضمینه بانکداری به بازدید کنندگان محترم است.

سخنی با كاربران محترم وبلاگ

پیش از هر چیز از كلیه دوستانی كه ما را مورد لطف قرار داده اند سپاسگزاریم.

از كلیه دوستانی كه مایل به درج مقالات خود در این وبلاگ هستند خواهش مندیم تا با مدیر وبلاگ تماس بگیرند.

برای پاسخ به سوالاتی كه مطرح میشود ما طبق برنامه سوالات را با دانشجویان مطرح و از ایشان درخواست مقاله در ضمینه سوال مطرح شده می كنیم . لذا از تاخیری كه در پاسخ سوالت پیش می آید قبلا عذر خواهی می كنیم.

به زودی از منابع ترجمه در ضمینه بانكداری الكترونیك استفاده خواهیم كرد.

از پیشنهادات و انتقادات شما استقبال می كنیم


عطااله فدایی
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات اضافی
گزارشی از ...6 -سوئیفت چیست ؟
گزارشی از ..5 - سامانه تسویه ناخالص آنی- ساتنا
گزارشی از ..4 - مدیریت وبرنامه ریزی استراتژی
گزارشی از ...3 -مدیریت ریسک
گزارشی از ...2 - راهنمای استفاده از اینترنت بانک برای مشتری
گزارشی از نحوه عملکردسیستم بانکــی ومدیریت وبرنامه ریزی استراتژی
پول شویی 2 /
پول شویی1 /محقق مجتبی ثمر بخش طهرانی
مدیریت دانش 2
مدیریت دانش 1
مراحل گشایش اعتبار اسنادی 2
مراحل گشایش اعتبارات اسنادی /محقق فهیمه پور مهربان
صندوق بین المللی پول3
صندوق بین المللی پول2
صندوق بین المللی پول1
مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولت2
مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولت1
تورم 5 /احسان شمس
تورم 4 /احسان شمس
تورم 3 /محقق احسان شمس
تورم 2 /احسان شمس
تورم1/محقق :احسان شمس
باتکداری الکترونیکی2 /محمد حسین آقازاده و پیام رضازاده
باتکداری الکترونیکی1/محققین :محمد حسین آقازاده و پیام رضازاده
تورم/محقق امید رمضانپور
بانکداری الکترونیک و سیرتحول آن در ایران 3 /محقق مریم مجدی
بانکداری الکترونیک و سیرتحول آن در ایران 2 /محقق مریم مجدی
بانکداری الکترونیک و سیرتحول آن در ایران 1/محقق مریم مجدی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق9/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق8/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق7/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق6/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق5/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق4/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق3/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق2/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق1 /عطااله فدایی
پول شویی/محقق محمد انصاری جاوید
سیر تحول بانکداری اینترنتی در بانک پارسیان-فصل دوم2/محقق مهدیه اشکوری
سیر تحول بانکداری اینترنتی در بانک پارسیان-فصل دوم/محقق مهدیه اشکوری
سیر تحول بانکداری اینترنتی در بانک پارسیان-فصل اول/محقق مهدیه اشکوری
نقشه راه بانکداری نوین ایران :نظام پرداخت نوین بانکداری الکترونیک (3 )
نقشه راه بانکداری نوین ایران :بانکداری یکپارچه (2)
تعریف بانکداری(1)
تاریخچه بانکداری الکترونیک در جهان
لیست موضوعات پژوهشی در حوزه بانکداری الکترونیک و مجازی
بانک ملت از آغاز تا امروز
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
بانکداری مجازی
Create your flash banner free online

رتبه بندی تولید ناخالص داخلی كشورهای دنیا

صندوق بین المللی پول منتشر كرد

 صندوق بین المللی پول در گزارشی به طبقه بندی تولید ناخالص داخلی کشورهای مختلف دنیا بر مبنای ارزش تولید ناخالص داخلی در سال 2008 میلادی پرداخته است.

بر مبنای این گزارش ارزش تولید ناخالص داخلی دنیا در سال 2008 میلادی برابر با 812/60689 میلیارد دلار آمریكا بوده است و ارزش تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا معادل 115/18394 میلیارد دلار اعلام شده است. مطالعات نشان می دهد در سال 2008 میلادی اتحادیه اروپا تقریبا 30 درصد از تولید ناخالص داخلی دنیا را تشکیل می دهد و تاثیرگذارترین منطقه در دنیا محسوب می شود. بر طبق این گزارش ارزش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده آمریكا در سال 2008 میلادی برابر با 6/14264 میلیارد دلار بوده است و این کشور سازنده کمتر از 24 درصد تولید ناخالص داخلی دنیا بوده است.

صندوق بین المللی پول در ادامه این گزارش طبقه بندی کشورهای جهان پرداخته است. بر طبق این گزارش در سال 2008 میلادی دومین اقتصاد دنیا از نظر ارزش تولید ناخالص داخلی کشور ژاپن بود . در این سال ارزش تولید ناخالص داخلی این کشور آسیایی که دومین اقتصاد بزرگ دنیا است برابر با 4923/761 میلیارد دلار بود. ارزش تولید ناخالص داخلی کشور چین در سال 2008 میلادی برابر با 614/4401 میلیارد دلار آمریكا اعلام شد که جایگاه سومین اقتصاد بزرگ دنیا را از آن خود کرده است. سهم اقتصاد ژاپن و چین در تولید ناخالص داخلی دنیا در سال 2008 میلادی به ترتیب 8 درصد و 7 درصد اعلام شده است . این دو کشور در کنار هم سهمی کمتر از آمریكا در اقتصاد دنیا دارند و به همین دلیل نمی توان تصور کرد در آینده ای نزدیک بتوانند جای آمریكا را در اقتصاد دنیا بگیرند و رهبری اقتصاد جهان را از آن خود کنند.

 طبق این گزارش کشورهای آلمان، فرانسه انگلیس و ایتالیا به ترتیب در جایگاه چهارم تا هفتم این جدول قرار دارند. بنابراین از هفت کشوری که بزرگترین بازیگران در تولید ناخالص داخلی دنیا هستند، شش کشور عضو سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی هستند و در زمره کشورهای صنعتی قرار دارند و تنها چین به عنوان یک کشور در حال توسعه نقشی قابل توجه در جهان دارد. دومین کشور در حال توسعه در این جدول کشور روسیه است که جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده است. سهم این کشور در تولید ناخالص داخلی دنیا کمتراز 2 درصد است. در سال 2008 میلادی ارزش تولید ناخالص داخلی روسیه برابر با 586/1676 میلیارد دلار آمریكا بوده است. برزیل سومین کشور در حال توسعه در این جدول بود که جایگاه دهم را از آن خود کرده بود و هند با کسب جایگاه دوازدهم در جدول سومین کشور در حال توسعه بزرگ محسوب می شود. در این جدول ایران جایگاه بیست و هشتم را در جهان از آن خود کرده است . ارزش تولید ناخالص داخلی ایران در سال 2008 میلادی برابر با 820/344 میلیارد دلار آمریكا اعلام شده است .این کشور دهمین کشور در میان کشورهای در حال توسعه است. ایران در این رده بندی بالاتر از كشورهایی مثل آرژانتین، آفریقای جنوبی، تایلند،امارات، مالزی، رومانی، اوكراین و مجارستان قرار گرفته است. رتبه این كشورها از نظر قدرت اقتصادی به ترتیب 11، 13، 14، 17، 15، 19، 20 و 27 اعلام شده است.

 تولید ناخالص داخلی آرژانتین كه بعد از ایران در رتبه یازدهم قرار گرفته است 326میلیارد دلار اعلام شده است. جزیره كوچك كاریباتی نیز با تولید ناخالص داخلی 137میلیون دلاری به عنوان كوچك ترین قدرت اقتصادی جهان شناخته شده است. در این بخش جدول ارائه شده توسط صندوق بین المللی پول در مورد ارزش تولید ناخالص داخلی کشورهای جهان در سال 2008 میلادی را می بینید:

رتبه در جهان

نام کشور

ارزش تولید ناخالص داخلی ( میلیون دلار )

5

فرانسه

2865727

11

کانادا

1510957

15

کره جنوبی

947010

17

ترکیه

729443

19

اندونزی

511765

23

عربستان صعودی

481631

28

ایران

344820

31

ونزوئلا

319443

32

آفریقای جنوبی

277189

35

تایلند

273248

36

امارات

260141

44

سنگاپور

181939

47

پاکستان

167940

51

کویت

158089

56

قطر

102304

57

لیبی

100071

59

عراق

90907

68

سوریه

54803

70

عمان

52584

75

آذربایجان

46378

84

لبنان

28929

85

ازبکستان

27918

87

یمن

27151

96

بحرین

21236

98

اردن

20030

سیاستهای صندوق بین‌المللی پول بحران مالی را تشدید كرد

خبرگزاری فارس: مركز مطالعات اقتصادی واشنگتن در تازه‌ترین گزارش خود اعلام كرد، سیاستهای صندوق بین المللی پول پس از آغاز بحران مالی و اقتصادی موجب تشدید این بحران در بسیاری از كشورهای جهان شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، بر اساس بررسی مركز مطالعات اقتصادی واشنگتن از 41 كشور جهان كه كمكهای مالی صندوق بین المللی پول را دریافت كرده و سیاستهای این نهاد مالی را پس از بحران مالی و اقتصادی اجرا كرده اند ، مشخص شد سیاستهای این صندوق در 31 كشور جهان موجب تشدید بحران مالی شده است . بر اساس این گزارش ، در بسیاری از موارد گزارشهای صندوق بین المللی پول در خصوص رشد اقتصادی كشورهای جهان فراتر از حد تصورات و كاملا خوش بینانه تنظیم شده است . در اكثر موارد بررسی شده ، كمكهای مالی و سیاستهای اقتصادی صندوق تاثیر كوتاه مدت و ناچیزی بر رشد اقتصادی كشورهای جهان داشته است . در نیمی از كشورهای مورد بررسی ، رشد واقعی اقتصادی این كشورها حداقل 7 درصد كمتر از پیش بینی های صندوق بین المللی پول بوده است .

بر اساس گزارش این موسسه ، بحران مالی و اقتصادی جهان تاثیر منفی شدیدی بر كشورهای در حال توسعه داشته و موجب كاهش صادرات ، سرمایه گذاری خارجی و مهاجرت خارجی شده است .

صندوق بین المللی پول باید در پیش بینی های خود نسبت به رشد اقتصادی كشورهای در حال توسعه و كم درآمد از این پس دقت بیشتری به عمل آورد . به نظر می رسد صندوق بین المللی پول از گذشته درس نگرفته است . به عنوان مثال سیاستهای ارزی توصیه شده از سوی صندوق به كشور لاتویا در بحران اخیر مالی دقیقا شبیه سیاستهای توصیه شده به آرژانتین در زمان وقوع بحران مالی طی سالهای 1998 تا 2002 میلادی است كه آثار زیان بار شدیدی بر اقتصاد این كشور داشت .

پیش بینی می شود رشد اقتصادی لاتویا امسال بیش از 18 درصد كاهش یابد . اكنون فرصت مناسبی است تا صندوق بین المللی پول در سیاستهای خود تجدید نظر كند و دقت بیشتری در ارائه تجزیه و تحلیل و توصیه های اقتصادی و مالی به كشورهای در حال توسعه داشته باشد.

صندوق بین المللی پول در احیای اقتصاد جهان نقش گسترده ای دارد

صندوق بین المللی پول با کمک 186 نفر از اعضای این صندوق که خود را متعهد به حفظ محرک های  اقتصادی می دانند نقش گسترده ای در کمک به احیای اقتصادی جهان بر عهده دارد .

به گزارش موج به نقل از خبرگزاری فرانسه در نشست روز گذشته کمیته رهبری صندوق بین المللی پول در ترکیه طرح احیای اقتصادی مورد توافق گروه بیست مورد تصویب قرار گرفت در این ارتباط دومینیک اشتراس کان رئیس صندوق بین المللی پول این تصمیم را فرصتی منحصر به فرد برای تغییر جهان پس از بحران و آغاز عصر جدید همکاری جهان برای مدیریت این بحران خواند این نشست پس از اعلام خبر بازگشت رشد اقتصادی در جهان از سوی صندوق بین المللی پول برگزار شد . با این همه این صندوق بحران فعلی را تمام شده نمی داند زیرا بیکاری در بسیاری از کشورها همچنان در حال افزایش است و بخش بانکداری در وضعیت ضعیفی بسر می برد . گفتنی است صندوق بین المللی پول و کمیته مالی وابسته به این صندوق اعلام کرده اند از سرمایه گذاری بر روی محرکها تا زمان تضمین احیای پایدار اقتصادی احیای اعتبارات رفع بیکاری و پیشرفت در کاهش فقر حمایت می کنند . کمیته مالی وابسته به صندوق بین المللی پول همچنین طرح دیگر گروه بیست درباره افزایش حق  ای حداقل 5 درصد از کشورهایی که حضور چندانی در صندوق ندارند را تصویب کرده است به نظر می رسد این تصمیم همزمان با نقش پیشتاز بازارهای نوظهور در احیای اقتصادی مشروعیت این گروه را افزایش می دهد .

یادآوری می شود صندوق بین المللی پول هفته گذشته پیش بینی کرد کشورهای نوظهور اقتصادی و در حال توسعه رشد 1/5 درصدی را تا سال 2010 میلادی تجربه کنند این شاخص برای کشورهای در حال توسعه 3/1 درصد پیش بینی شده است .
    

عناوین آخرین مطالب ارسالی
An Evaluation of Internet Banking in Turkey 2
An Evaluation of Internet Banking in Turkey 1
Challenges Faced by Sudanese Banks in Implementing Online Banking
مراودات مالی 45 میلیارد دلاری ایران با 39 بانك بزرگ دنیا
جهش خدمات بانکداری الکترونیک در بانک ملی
رفع محدودیتهای تاسیس 6 بانک خارجی در ایران
تشریح علل و عواقب افزایش مطالبات معوق در گفت‌وگوی دو ساعته با خاوری2
تشریح علل و عواقب افزایش مطالبات معوق در گفت‌وگوی دو ساعته با خاوری1
تازه‌های وب و اینترنت؛
بررسی تاثیر قوانین بانكداری بر عملكرد اقتصادی یا سیاسی نظام بانكی كشور
بازخوانی یك تجربه جهانی برای یافتن الگویی برای ایران/2
/بازخوانی یك تجربه جهانی برای یافتن الگویی برای ایران/1
عضو هیات علمی پژوهشكده امور اقتصادی در گفت‌وگو با فارس مطرح كرد:
تاسیس بانک اصناف،رویایی که محقق نمی شود
بررسی فن آوری های اولویت دار كشور
صندوق بین‌المللی پول:
دکتر بهمنی:'
از ابتدای سال 2010 میلادی
تدابیر بانك مركزی در سال 89 برای نظارت بر سیستم بانكی
گزارش تحلیلی مقایسه ای فارس از
تحلیل عوامل اقتصادی اثرگذار بر پدیده فسادمالی
بانک رفاه و بانکداری الکترونیکی2 مهدی خواجوی
تحقیق دانشجویی
تحقیق دانشجویی
تحقیق دانشجویی
سوئیفت چیست؟2
تحقیق دانشجویی
اعتبار اسنادی 2
تحقیق دانشجویی
تحقیق دانشجویی