تبلیغات
بانکداری مجازی
بانکداری مجازی
بانکداری مجازی مسیر توسعه
: : : :
درباره ما
من کارشناس ارشد مدیریت دولتی ،گرایش منابع انسانی هستم و در زمینه بانکداری دارای بیست سال سابقه کاری در بانک ملت می باشم و دروس بانکداری را در دانشگاه های مختلف تدریس می کنم و از سال 1381 پست مدیریتی دارم و مدت دو سال هم ریس حوزه غرب استان مازندران در بانک ملت هستم.
هدف از ایجاد این وبلاگ ارائه تجربیات بانکی و درج مقالات علمی در ضمینه بانکداری به بازدید کنندگان محترم است.

سخنی با كاربران محترم وبلاگ

پیش از هر چیز از كلیه دوستانی كه ما را مورد لطف قرار داده اند سپاسگزاریم.

از كلیه دوستانی كه مایل به درج مقالات خود در این وبلاگ هستند خواهش مندیم تا با مدیر وبلاگ تماس بگیرند.

برای پاسخ به سوالاتی كه مطرح میشود ما طبق برنامه سوالات را با دانشجویان مطرح و از ایشان درخواست مقاله در ضمینه سوال مطرح شده می كنیم . لذا از تاخیری كه در پاسخ سوالت پیش می آید قبلا عذر خواهی می كنیم.

به زودی از منابع ترجمه در ضمینه بانكداری الكترونیك استفاده خواهیم كرد.

از پیشنهادات و انتقادات شما استقبال می كنیم


عطااله فدایی
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات اضافی
گزارشی از ...6 -سوئیفت چیست ؟
گزارشی از ..5 - سامانه تسویه ناخالص آنی- ساتنا
گزارشی از ..4 - مدیریت وبرنامه ریزی استراتژی
گزارشی از ...3 -مدیریت ریسک
گزارشی از ...2 - راهنمای استفاده از اینترنت بانک برای مشتری
گزارشی از نحوه عملکردسیستم بانکــی ومدیریت وبرنامه ریزی استراتژی
پول شویی 2 /
پول شویی1 /محقق مجتبی ثمر بخش طهرانی
مدیریت دانش 2
مدیریت دانش 1
مراحل گشایش اعتبار اسنادی 2
مراحل گشایش اعتبارات اسنادی /محقق فهیمه پور مهربان
صندوق بین المللی پول3
صندوق بین المللی پول2
صندوق بین المللی پول1
مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولت2
مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولت1
تورم 5 /احسان شمس
تورم 4 /احسان شمس
تورم 3 /محقق احسان شمس
تورم 2 /احسان شمس
تورم1/محقق :احسان شمس
باتکداری الکترونیکی2 /محمد حسین آقازاده و پیام رضازاده
باتکداری الکترونیکی1/محققین :محمد حسین آقازاده و پیام رضازاده
تورم/محقق امید رمضانپور
بانکداری الکترونیک و سیرتحول آن در ایران 3 /محقق مریم مجدی
بانکداری الکترونیک و سیرتحول آن در ایران 2 /محقق مریم مجدی
بانکداری الکترونیک و سیرتحول آن در ایران 1/محقق مریم مجدی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق9/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق8/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق7/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق6/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق5/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق4/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق3/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق2/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق1 /عطااله فدایی
پول شویی/محقق محمد انصاری جاوید
سیر تحول بانکداری اینترنتی در بانک پارسیان-فصل دوم2/محقق مهدیه اشکوری
سیر تحول بانکداری اینترنتی در بانک پارسیان-فصل دوم/محقق مهدیه اشکوری
سیر تحول بانکداری اینترنتی در بانک پارسیان-فصل اول/محقق مهدیه اشکوری
نقشه راه بانکداری نوین ایران :نظام پرداخت نوین بانکداری الکترونیک (3 )
نقشه راه بانکداری نوین ایران :بانکداری یکپارچه (2)
تعریف بانکداری(1)
تاریخچه بانکداری الکترونیک در جهان
لیست موضوعات پژوهشی در حوزه بانکداری الکترونیک و مجازی
بانک ملت از آغاز تا امروز
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
بانکداری مجازی
Create your flash banner free online
كوروش پرویزیان در میزگرد اقتصادی باشگاه خبری فارس "توانا " در خصوص طرح تحول بانكی و شرایط تسهیل ورود بانك‌های خارجی از طریق اجرای این تحول، اظهار داشت: پایه تحول در نظام بانكی تقویت اعتماد بین سپرده‌گذاران و شبكه بانكی است.
وی با بیان اینكه اعتماد مذكور در واقع تقویت‌كننده شبكه بانكی برای اجرای فعالیت‌های خود به خصوص ارایه سرویس‌های لازم به مردم است،‌ افزود: تجدید ساختار در نظام بانكی باید حتما اعتماد به شبكه بانكی اعم از خصوصی و دولتی را تقویت كند.
مدیرعامل بانك توسعه صادرات ایران، بحث تحول رفتاری در نظام بانكی كه در سال گذشته توسط رئیس جمهور مطرح شد را در راستای تقویت اعتماد مردم به شبكه بانكی دانست و ادامه داد: شبكه بانكی با كمك دستگاه‌های مسئول ضمن تجدید‌نظر در قوانین اصلی ناظر بر اداره امور بانك‌ها سعی دارد در درون خود نیز فعالیت‌های لازم را اصلاح كند.

* اصلاح فرآیندهای كسب‌وكار در دستور كار نظام بانكی

این مدیر سیستم‌ بانكی تصریح كرد: اصلاح فرآیند‌های كسب و كار و فرآیند‌های داخلی نظام بانكی موضوع بسیار مهمی است كه در دستور كار شبكه بانكی قرار گرفته است.
وی با تاكید بر اینكه فرآیند‌ها باید به گونه‌ای اصلاح شود كه كیفیت ارایه خدمات به مردم افزایش یابد، گفت: تفكیك امور تخصصی در بانك‌ها باید صورت گیرد و در نظام بانكی به دنبال رفع نیازهای مشتریان باشیم.
به گفته پرویزیان، ترآوندی از مشتریان در نظام بانكی باید صورت بگیرد؛ چرا كه رفع نیازهای خانوارها به عنوان یكی از مباحث اصلی بانك‌های تجاری كشور مطرح است، بنابراین تمركز بانك‌های تجاری كشور بر رفع نیازهای خانوارها در اولویت این تجدید ساختار است.
مدیر عامل بانك توسعه صادرات ایران خاطرنشان كرد: در واقع نیازهای جاری كه خانوارها دارند اعم از موضوعاتی مانند خرید وسایل و تأمین نیازهای ضروری، آموزش، مسكن و ازدواج و اشتغال را باید بانك‌های تجاری در یك رابطه مناسب جبران نمایند.
وی اظهار داشت: تمركز بر رفع نیاز بنگاه‌های اقتصادی كشور تفكیك دیگری است كه صورت می‌گیرد و عمدتا این اقدام به بانك‌های تخصصی و توسعه‌ای مربوط می‌شود.
به گفته پرویزیان، بانك‌های توسعه‌ای و تخصصی باید بتوانند در مواقع نیازها به سرمایه‌گذاری‌های جدید كه لازمه توسعه اقتصادی كشور است را پوشش دهند.
این فعال سیستم بانكی با تاكید براینكه بانك‌های مذكور باید بتوانند نیازهای مربوط به طرح‌های توسعه‌ای كه در بخش‌های اقتصادی وجود دارد باید جبران نمایند،‌ گفت: سرمایه در گردش مورد نیاز برای این كه ظرفیت خالی بنگاه‌های اقتصادی پوشش داده شود از این طریق، رفع شود.

* بانكداری ایران باید وارد عرصه بین‌الملل شود

مدیر عامل بانك توسعه صادرات، با اشاره به اینكه نظام بانك‌داری در عرصه بین‌المللی نیز باید شكل بگیرد، اظهار داشت: نظام بانكداری اسلامی در سطح دنیا معرفی می‌شود ولی این نظام نمی‌تواند به صورت مجزا و بدون در نظر گرفتن نیازهای بانكداری معمول در سطح بین‌الملل فعالیت كنند.
وی تصریح كرد: بنابراین باید مكانیزم‌ها، رویه‌ها و روش‌هایی تعریف شود كه نظام بانكداری اسلامی به عنوان شعار اصلی نظام بانكی ایران است بتواند كاركرد خود را در فراتر از مرزها داشته و پاسخگوی نیاز صادركنندگان، تولیدكنندگان، وارد كنندگان، تجار و كسبه كشور باشند.

* بانك‌های خارجی با نظارت و كنترل بانك مركزی فعالیت خواهند كرد

پرویزیان در پاسخ به این سوال كه بانك‌های خارجی با چه قانونی در ایران به فعالیت خواهند كرد، گفت: به صورت معمول هر جای دنیا هر شعبه‌ای از یك بانك بخواهد فعالیت كند، باید تحت نظر بانك مركزی آن كشور فعالیت‌های خود را آغاز خواهد كرد.
وی ادامه داد: بنابراین چارچوب كلی فعالیت یك شعبه خارجی در یك كشور تحت نظارت بانك مركزی آن كشور است و تمام عملیاتی كه بانك مركزی آن كشور اجازه می‌دهد، آن بانك مجاز است انجام دهد.
پرویزیان اضافه كرد: هم‌چنین فعالیت‌هایی را كه بانك مركزی اجازه نمی‌دهد، شعب خارجی مجاز نیست و نمی‌تواند آن كار را انجام دهد.
به گفته این فعال سیستم بانكی، رویه مذكور، رویه‌ای مرسوم، شناخته شده، قابل قبول و جزء استانداردهایی است كه معمولا در تمام كشورها به آن عمل می‌شود.
وی افزود: طبیعتا اگر بانك خارجی در ایران بخواهد كار كند به این مسأله كه از ضرورت‌های و نیازهای فوری و مهم كشور است توجه كرده، حتما تحت نظارت و قواعد و قوانین بانك مركزی، عمل خواهد كرد.
وی گفت: همان‌طور كه یك بانك داخلی مجوزهای فعالیت خود را از بانك مركزی می‌‌گیرد، بانك خارجی هم باید برای فعالیت در كشور از این بانك مجوز كسب كند.
به گفته مدیرعامل بانك توسعه صادرات، در حال حاضر هر بانكی نمی‌تواند اوراق گواهی سپرده ارزی، اوراق مشاركت و موارد مشابه بدون مجوز بانك مركزی صادر كند.
پرویزیان خاطرنشان كرد: تمام فعالیت‌های بانكی باید با مجوز و تحت نظارت و كنترل بانك مركزی انجام شود.

* ارزش پول ملی؛ مهمترین عامل تعیین قدرت تولید

این فعال سیستم بانكی با بیان این كه ارزش پول ملی را قدرت تولید تشكیل می‌دهد، اظهار داشت: هر چه قدرت تولیدی افزایش و حضور در بازارهای بین‌المللی را از طریق تقویت بخش صادرات بالا ببریم، پول ملی جایگاه بهتری پیدا می‌كند.
وی افزود: موارد مذكور باعث می‌شود، پول ملی كشور در مبادلات بین‌المللی نقش خود را بیشتر و بهتر ایفا كند.
به گفته مدیرعامل بانك توسعه صادرات، تبادل و مبادله پول در بازار پول در دنیا براساس قدرتی است كه كشورها در این زمینه دارند، هم‌نین دو راه برای رسیدن به هدف مذكور وجود دارد.
وی افزود: راه اول این است كه تمام بخش‌های اقتصادی كمك كنند كه بهره‌وری ملی افزایش یابد و این مسأله در قانون برنامه چهارم تأكید شد تا حدود 33 درصد تولید ناخالص از محل افزایش بهره‌وری دنبال شود.
پرویزیان با تأكید بر این كه باید مجددا درباره این موضوع مذكور كار شود، درباره راه‌كار دوم، تصریح كرد: كاهش هزینه‌و قیمت تمام شده راه‌كار بعدی است. با تمركز بر این كه هزینه‌های تولیدكنندگان، صادركنندگان و مشتریان، كاهش یابد، فرصت بهتری پیدا می‌شود تا رابطه بین پول ملی و سایر ارزها جایگاه بهتری پیدا كند.

* تقویت ارزش پول ملی زمینه تقویت صادرات غیرنفتی

مدیر عامل بانك توسعه صادرات خاطرنشان كرد: نكته بعدی این است كه در صورتی كه جایگاه فوق در مبادلات بین‌المللی به وجود آید وضع صادرات غیرنفتی كه ظرف 5 سال گذشته جهش و رشد بسیار خوبی داشته و به لحاظ پیش‌بینی برنامه‌ای به وضع مناسبی رسیده است، بهبود می یابد هرچند خیلی بیشتر از ارقام به دست آمده می‌توان در این بخش كار كرد.
وی گفت: با افزایش صادرات غیرنفتی، جهش دوم صادراتی كه مطرح شد و همچنین برابری صادرات و واردات كشور به این مفهوم كه واردات برای نیازهای مختلف تولیدی و مصرف كنندگان به گونه‌ای تنظیم شود كه با صادرات غیرنفتی هم‌خوانی پیدا كند،محقق می شود.
به گفته پرویزیان، در صورتی كه سیاست‌گذاری ارزی بهتری در بخش صادرات وجود داشته باشد حتما هدف فوق عملی خواهد شد.
مدیرعامل بانك توسعه صادرات تصریح كرد: در ارتباط با این كه بتوان با سایر بانك‌های منطقه مبادلات اقتصادی را به ارز ملی 2 كشور داشته باشیم كه هم‌اكنون نیز این امر شروع شده، نیاز است بانك‌های مركزی كشورها در این زمینه اقدامات بیشتر و ورود بیشتری داشته باشند تا بتوانند تسویه شبكه بانكی را انجام دهند.
وی در مورد ارزش‌گذاری پول ملی با حذف صفرها برای تقویت ریال تصریح كرد: ارزش پول خاصیت‌های مختلف دارد به عنوان مثال در مبادله پول به روش سنتی و محاسبات با مشكل برمی‌خوریم و این معاملات سخت تلقی می‌شود، وقتی كه كالایی با اعداد و حجم بیشتری از پول تبادل شود برای مشتری سخت خواهد بود ولی برای سهولت در محاسبات از این روش استفاده می‌كنند.
به گفته پرویزیان، زمانی كه بانكداری به بانكداری الكترونیك تبدیل شود، جابه‌جایی پول محدود و كم می‌شود، فرم و شكل‌ پول نیز تغییر خواهد كرد.

* پول "ملی " باید در مقابل برخی ارزهای خارجی تقویت شود

این فعال در سیستم بانكی تصریح كرد: هم‌اكنون نیز برخی اعتقاد دارند كه پول ملی كشور در مقایسه با پول سایر كشورها قوی است، بنابراین باید برنامه‌ریزی شود كه پول "ملی " پول پرقدرت نباشد و جلوی بعضی از مسائل گرفته نشود.
وی تصریح كرد: هزینه‌های تولید كننده داخل با توجه به تورم افزایش یافته، بنابراین صادرات برای صادركننده صرف نمی‌كند و به عبارتی در این مورد نیاز دارد كه ارزش ریال در برابر دلار كم شود تا به نفع صادر كننده شود.
به گفته این فعال در سیستم بانكی، برخی عقیده دارند كه باید "پول ملی " نسبت به برخی از ارزها قوی‌تر شود و براساس آن پشتوانه بیشتری برای فعالیت داشته باشد.
وی افزود: رفرم پولی به این مفهوم است كه از ابزارهای الكترونیك استفاده شود تا فعالیت‌های مردم براساس آن انجام و به صورت محاسباتی سهولت در تبادل صورت گیرد، این امر یك اقدام رو به جلو است كه به احتمال زیاد در دستور مقامات مسئول است.

* بسته سیاستی - نظارتی سال آینده

پرویزیان با تأكید بر این كه در بانكداری اسلامی، تولید و تأمین مالی تولید و رفع نیاز تولیدكنندگان، كنترل تورم، نرخ تسهیلات در بخش‌های مختلف در بسته سیاست سال آینده لحاظ شده است، گفت: نرخ تسهیلات در بخش صادرات باید به صورت كاهش یافته باشد. حتی اگر هزینه‌های پول با هدفمند كردن یارانه‌ها برای سیستم بانكی بالا رود پیشنهاد می‌شود دولت در این بخش یارانه‌های كمك سود و جبران هزینه‌های بانكی را در نظر بگیرد.
مدیر عامل بانك توسعه صادرات گفت: مطالبات غیرجاری و معوق، تجهیز صنایع بانك‌ها و موضوع بانكداری الكترونیك نیز رویكردهای كلی است كه در بسته دیده خواهد شد.
وی افزود: تورم موضوعی است كه با یارانه و بدون یارانه مطرح است و به دلیل این كه هدفمندسازی یارانه‌ها به تازگی تمام شد و به همین دلی هنوز در بسته سیاستی نهایی نشده است.
ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 07:41 ب.ظ | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی
An Evaluation of Internet Banking in Turkey 2
An Evaluation of Internet Banking in Turkey 1
Challenges Faced by Sudanese Banks in Implementing Online Banking
مراودات مالی 45 میلیارد دلاری ایران با 39 بانك بزرگ دنیا
جهش خدمات بانکداری الکترونیک در بانک ملی
رفع محدودیتهای تاسیس 6 بانک خارجی در ایران
تشریح علل و عواقب افزایش مطالبات معوق در گفت‌وگوی دو ساعته با خاوری2
تشریح علل و عواقب افزایش مطالبات معوق در گفت‌وگوی دو ساعته با خاوری1
تازه‌های وب و اینترنت؛
بررسی تاثیر قوانین بانكداری بر عملكرد اقتصادی یا سیاسی نظام بانكی كشور
بازخوانی یك تجربه جهانی برای یافتن الگویی برای ایران/2
/بازخوانی یك تجربه جهانی برای یافتن الگویی برای ایران/1
عضو هیات علمی پژوهشكده امور اقتصادی در گفت‌وگو با فارس مطرح كرد:
تاسیس بانک اصناف،رویایی که محقق نمی شود
بررسی فن آوری های اولویت دار كشور
صندوق بین‌المللی پول:
دکتر بهمنی:'
از ابتدای سال 2010 میلادی
تدابیر بانك مركزی در سال 89 برای نظارت بر سیستم بانكی
گزارش تحلیلی مقایسه ای فارس از
تحلیل عوامل اقتصادی اثرگذار بر پدیده فسادمالی
بانک رفاه و بانکداری الکترونیکی2 مهدی خواجوی
تحقیق دانشجویی
تحقیق دانشجویی
تحقیق دانشجویی
سوئیفت چیست؟2
تحقیق دانشجویی
اعتبار اسنادی 2
تحقیق دانشجویی
تحقیق دانشجویی