تبلیغات
بانکداری مجازی
بانکداری مجازی
بانکداری مجازی مسیر توسعه
: : : :
درباره ما
من کارشناس ارشد مدیریت دولتی ،گرایش منابع انسانی هستم و در زمینه بانکداری دارای بیست سال سابقه کاری در بانک ملت می باشم و دروس بانکداری را در دانشگاه های مختلف تدریس می کنم و از سال 1381 پست مدیریتی دارم و مدت دو سال هم ریس حوزه غرب استان مازندران در بانک ملت هستم.
هدف از ایجاد این وبلاگ ارائه تجربیات بانکی و درج مقالات علمی در ضمینه بانکداری به بازدید کنندگان محترم است.

سخنی با كاربران محترم وبلاگ

پیش از هر چیز از كلیه دوستانی كه ما را مورد لطف قرار داده اند سپاسگزاریم.

از كلیه دوستانی كه مایل به درج مقالات خود در این وبلاگ هستند خواهش مندیم تا با مدیر وبلاگ تماس بگیرند.

برای پاسخ به سوالاتی كه مطرح میشود ما طبق برنامه سوالات را با دانشجویان مطرح و از ایشان درخواست مقاله در ضمینه سوال مطرح شده می كنیم . لذا از تاخیری كه در پاسخ سوالت پیش می آید قبلا عذر خواهی می كنیم.

به زودی از منابع ترجمه در ضمینه بانكداری الكترونیك استفاده خواهیم كرد.

از پیشنهادات و انتقادات شما استقبال می كنیم


عطااله فدایی
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات اضافی
گزارشی از ...6 -سوئیفت چیست ؟
گزارشی از ..5 - سامانه تسویه ناخالص آنی- ساتنا
گزارشی از ..4 - مدیریت وبرنامه ریزی استراتژی
گزارشی از ...3 -مدیریت ریسک
گزارشی از ...2 - راهنمای استفاده از اینترنت بانک برای مشتری
گزارشی از نحوه عملکردسیستم بانکــی ومدیریت وبرنامه ریزی استراتژی
پول شویی 2 /
پول شویی1 /محقق مجتبی ثمر بخش طهرانی
مدیریت دانش 2
مدیریت دانش 1
مراحل گشایش اعتبار اسنادی 2
مراحل گشایش اعتبارات اسنادی /محقق فهیمه پور مهربان
صندوق بین المللی پول3
صندوق بین المللی پول2
صندوق بین المللی پول1
مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولت2
مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولت1
تورم 5 /احسان شمس
تورم 4 /احسان شمس
تورم 3 /محقق احسان شمس
تورم 2 /احسان شمس
تورم1/محقق :احسان شمس
باتکداری الکترونیکی2 /محمد حسین آقازاده و پیام رضازاده
باتکداری الکترونیکی1/محققین :محمد حسین آقازاده و پیام رضازاده
تورم/محقق امید رمضانپور
بانکداری الکترونیک و سیرتحول آن در ایران 3 /محقق مریم مجدی
بانکداری الکترونیک و سیرتحول آن در ایران 2 /محقق مریم مجدی
بانکداری الکترونیک و سیرتحول آن در ایران 1/محقق مریم مجدی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق9/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق8/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق7/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق6/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق5/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق4/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق3/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق2/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق1 /عطااله فدایی
پول شویی/محقق محمد انصاری جاوید
سیر تحول بانکداری اینترنتی در بانک پارسیان-فصل دوم2/محقق مهدیه اشکوری
سیر تحول بانکداری اینترنتی در بانک پارسیان-فصل دوم/محقق مهدیه اشکوری
سیر تحول بانکداری اینترنتی در بانک پارسیان-فصل اول/محقق مهدیه اشکوری
نقشه راه بانکداری نوین ایران :نظام پرداخت نوین بانکداری الکترونیک (3 )
نقشه راه بانکداری نوین ایران :بانکداری یکپارچه (2)
تعریف بانکداری(1)
تاریخچه بانکداری الکترونیک در جهان
لیست موضوعات پژوهشی در حوزه بانکداری الکترونیک و مجازی
بانک ملت از آغاز تا امروز
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
بانکداری مجازی
Create your flash banner free online

خبرگزاری فارس: مدیر عامل بانك ملت با اشاره به آمادگی این بانك برای واگذاری صد در صد سهام به بخش خصوصی، گفت: بانك ملت پس از ورود به بخش خصوصی شاهد موفقیت‌های بسیاری در شاخص‌های كمی و كیفی و نیز بهبود در وضعیت نیروی انسانی بوده است.

علی دیواندری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس "توانا " به پیشتاز بودن بانك ملت در ورود به بازار سرمایه در مقایسه با سایر بانك های سیستم بانكی اشاره كرد و اظهار داشت: بانك ملت توانست به عنوان یك بانك مشمول اصل 44 قانون اساسی قدم های خوبی را برای خصوصی سازی بردارد.
وی اصل 44 قانون اساسی را به عنوان یك انقلاب اقتصادی در كشور دانست و گفت: آثار این انقلاب در كوتاه مدت مشخص نمی شود بلكه برای شكوفایی آثار مثبت طرح مذكور به اجرای میان مدت نیاز است.
مدیرعامل بانك ملت در ادامه به عرضه موفقیت آمیز سهام این بانك اشاره و تصریح كرد: در سال 87 نه تنها تمام EPS پیش بینی شده بانك محقق شده بلكه 19 درصد تعدیل مثبت نیز در اولین سال خصوصی سازی انجام شد.
وی گفت: از 247 ریال EPS مدنظر بانك ملت در سال جاری درصورت های مالی 6 ماهه اول 132 ریال محقق شد كه این رقم بیانگر 53 درصد پوشش بوده و یك موفقیت است.
دیواندری اظهار امیدواری كرد كه تا پایان سال تمام EPS بانك ملت محقق شود.

* افزایش سرمایه بانك ملت به 2 هزار میلیارد تومان

مدیرعامل بانك ملت در ادامه درخصوص بحث افزایش سرمایه این بانك، اظهار داشت: در حال حاضر سرمایه بانك ملت یك هزار و 310 میلیارد تومان است كه قرار است در دو مرحله به 2 هزار میلیارد تومان افزایش یابد.
وی افزود: طبق برنامه ریزی در مرحله اول 300 میلیارد تومان و در مرحله بعد 400 میلیارد تومان قرار است به سرمایه بانك اضافه شود.
دیواندری با تاكید بر اینكه افزایش سرمایه از محل آورده نقدی سهامداران تامین خواهد شد، ادامه داد: البته برخی سهامداران كلان شاید بخواهند میزان سرمایه خود را از محل سود سهام خود تامین نمایند ولی سهامداران خرد باید از محل آورده نقدی به این مهم دست یابند.
به گفته وی با توجه به وضعیت مطلوب بانك ملت، به طور حتم بازار از افزایش سرمایه این بانك استقبال خواهد كرد.
مدیرعامل بانك ملت با اشاره به لایحه افزایش سرمایه بانك ها گفت: به دلیل اینكه بانك ملت دولتی محسوب نمی شود در برنامه های افزایش سرمایه خود هیچ توجهی به لایحه افزایش سرمایه نباید داشته باشد.

* 76درصد سهام بانك ملت تاكنون واگذار شده است

دیواندری در مورد میزان سهام واگذار شده بانك ملت، تصریح كرد: تاكنون 76 درصد سهام بانك ملت واگذار شده است كه 26 درصد سهام آن بابت رد دیون بود.
وی گفت: حدود 10 درصد از سهام واگذار شده بابت رد دیون در بازار فروخته شد كه این سهام شامل سهام سازمان تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی و ساتا بود كه به بخش خصوصی در بازار فروخته شده است.
وی اضافه كرد: 10 درصد از سهامی كه تاكنون واگذار شده سهام بلوكی بود كه بخش خصوصی خریداری كرد و سهامداران آن كاملاً خصوصی هستند. قابل ذكر است سرمایه گذار خارجی هم در این مشاركت حضور داشته اند.
وی اضافه كرد: 30درصد از سهام واگذار شده بانك ملت متعلق به سهام عدالت و مابقی در عرضه عمومی 5 درصد به صورت اولیه و 5 درصد به صورت سهام ترجیحی به كاركنان پرداخت شد.
كمتر از یك ماهه آینده با واگذاری 4 درصد از سهام دولت 80 درصد از سهام بانك كاملاً در دست بخش خصوصی است.
مدیرعامل بانك ملت با بیان اینكه در مدت بسیار كوتاهی و كمتر از 1 ماه آینده 4 درصد باقیمانده سهام دولت در بانك ملت برای واگذاری عرضه خواهد شد، تصریح كرد: شورای عالی واگذاری تصمیم گیرنده نهایی برای 4 درصد باقیمانده است و شیوه این واگذاری را كه به صورت بلوكی و یا خرد خواهد بود نیز این شورا تعیین می كند.
وی اضافه كرد: تصمیم گیری در مورد زمان و نحوه واگذاری 20 درصد باقیمانده به وزارت اقتصاد و دارایی و دولت مربوط می شود ولی هم اكنون نیز بانك ملت آمادگی خصوصی شدن كامل را دارد.
به گفته مدیرعامل بانك ملت احتمال واگذاری 20 درصد باقیمانده از سهام مدنظر این بانك در سال جاری بعید است و به سال آینده موكول خواهد شد.

*دولت با پرداخت " وام تبعی " خود به كمك بانك ها بیاید

دیواندری در مورد كمك دولت به بانكهای كشور در مورد افزایش سرمایه، گفت: دولت می تواند با پرداخت وام تبعی و بازپرداخت بدهی خود سیستم بانكی را تقویت كند.
وی در مورد شرایط " وام تبعی " تصریح كرد: در بانك های مشمول اصل 44 كه دولت نمی تواند افزایش سرمایه بدهد، می تواند با این مكانیزم نسبت به تقویت این دسته از بانك ها اقدام كند.

* بدهی 2 هزار میلیارد تومانی دولت به بانك ملت

مدیرعامل بانك ملت در ادامه در مورد كفایت سرمایه بانك ملت، خاطرنشان كرد: در حال حاضر آخرین رقم كفایت سرمایه 2/8 درصد است.
وی افزود: براساس قوانین بانك مركزی مطالبات دولت در محاسبات بانكها در بخش كفایت سرمایه به حساب نمی آید ولی درصورتی كه نقدینگی وارد بانك شود اثرات مثبتی در كفایت سرمایه و نقدینگی خواهد گذاشت.

* كارمندان بانك ملت نگران آینده كاری خود نباشند

دیواندری به گامهای مثبت بانك ملت بعد از خصوصی شدن در زمینه نیروی انسانی اشاره و تصریح كرد: همزمان با خصوصی شدن این بانك شرایط نیروی انسانی نیز در بانك به ثبات رسید و حتی برخی از نیروهای قراردادی نیز با این امر به ثبات شغلی رسیده اند.
مدیر عامل بانك ملت با بیان اینكه كارمندان این بانك نباید نگران آینده شغلی خو باشند: گفت: بانك ملت تمام زمینه های ثبات شغلی را برای كارمندان خود فراهم كرده زیرا بعد از خصوصی سازی هیچ نوع تعدیل نیرو در بانك صورت نگرفته است.
وی ضمن تاكید براینكه فعالیت های بانك ملت بعد ازخصوصی شدن به شدت افزایش یافته است، خاطرنشان كرد: افزایش ظرفیت ها، قابلیت ها، آموزش نیروی انسانی و افزایش مهارت كارمندان از طریق بازاریابی و گرفتن سهام بیشتر از جمله فعالیت هایی بود كه در این بانك صورت گرفت است.
مدیر عامل بانك ملت به تامین آتیه كارمندان این بانك اشاره كرد و گفت: 5 درصد سهام ترجیحی در اختیار كارمندان قرار گرفت و اطلاع رسانی های لازم نیز در این زمینه بلافاصله بعد از عرضه عمومی و كشف قیمت انجام شد.
دیواندری خاطرنشان كرد: ارزش سهام ترجیحی كارمندان از محل سود سهام به مدت 10 سال بود كه باید در طی این مدت بازپرداخت شود و علاوه بر سهام مذكور صندوق آتی نیز در بانك اقدام به خرید سهام برای كاركنان كرده است.
وی تاكید كرد: فرمول واگذاری سهام ترجیحی در تمام ارگان ها مشخص است و به مبنای میزان و مدت بازپرداخت نحوه ارایه این سهام محاسبه می شود.

* افزایش دو مرحله ای حقوق كارمندان بانك ملت در سال جاری

وی در ادامه به پوشش مالیات كاركنان بانك ملت اشاره و تصریح كرد: بعد از خصوصی سازی به منظور پوشش مالیات، بدلیل ، تغییر شیوه محاسبه مالیات یك افزایش حقوق برای كلیه پرسنل بانك تصویب شد.
دیواندری اضافه كرد: همچنین بعد از پوشش مالیات حقوق كارمندان، افزایش سالیانه حقوق آنها براساس نرخ تورم به صورت طبیعی انجام شد و بنابراین حقوق كارمندان بانك ملت در سال جاری 2 مرحله افزایش یافته است.

* اقلام مازاد بانك ملت رقم كمی است

مدیر عامل بانك ملت در ادامه درخصوص وضعیت املاك و دارایی های این بانك، اظهار داشت: در حال حاضر حدود 120 هزار میلیارد تومان از دارایی های بانك مربوط به املاك و دارایی های آن است كه شامل ساختمان ها و املاك مورد استفاده می شود.
وی افزود: بخشی از املاك مذكور نیز به عنوان مازاد تلقی می شود كه هم اكنون در حال فروش آنها هستیم ولی با توجه به ركود مسكن این روند با كندی مواجه شده است. در حال حاضر بخش سرمایه گذاری بانك به صورت جدی در این مورد فعالیت می كند ولی این به این معنی نیست كه عملیات فروش املاك مازاد بانك ملت متوقف شده باشد.
مدیر عامل بانك ملت خاطرنشان كرد: املاك و دارایی های مازاد بانك ملت به جز دارایی هایی كه هم اكنون در حال استفاده هستند رقم بسیار كمی است و حتی مازاد نیز تلقی نمی شود.
وی اشاره كرد: بیشترین املاك مازاد بانك ملت در واقع همان املاك تملیكی به حساب می آید كه از بدهكاران بانك بابت طلبشان دریافت كرده ایم.

* پیشرفت‌های بانك ملت در زمینه بانكداری الكترونیك

دیواندری در ادامه با بیان اینكه برنامه كاهش و یا افزایش شعب بی رویه در بانك ملت وجود ندارد تاكید كرد: شعب فیزیكی مورد احتیاج تمام بانكها است حتی درصورتی كه بانكداری الكترونیك نیز گسترش یابد.
وی با بیان اینكه تقویت بانكداری الكترونیكی همواره در بانك ملت مورد اهمیت بوده است گفت: در حال حاضر صد درصد شعب بانك به صورت آنلاین به فعالیت می پردازند. همچنین زیرساخت های الكترونیكی مطلوب و خطوط زمینی مخابرات به صورت كاملاً پیشرفته در جهت رسیدن به هدف تقویت بانكداری الكترونیكی در بانك موجود است.
وی به حساب ها و كارت های الكترونیكی اشاره و تصریح كرد: وضعیت بسیار مطلوبی در زمینه خدمات الكترونیكی در بانك مشاهده می شود به دلیل اینكه 14 میلیون و 800 هزار كارت الكترونیكی بانك ملت را با 20 درصد سهم بازار به رتبه اول در این زمینه در سیستم بانكی رسانده است.
دیواندری درخصوص وضعیت POS های فروشگاهی گفت: 165 هزار POS داریم كه این رقم 18 درصد سهام بازار را به خود اختصاص داده است و همچنین در زمینه حواله الكترونیكی ساتنا 33 درصد سهم بازار به این بانك متعلق است و در این شاخص نیز بانك ملت اول است.
وی در مورد ATM های بانك ملت خاطرنشان كرد: هم اكنون 100 درصد شعب این بانك مجهز به دستگاههای ATM هستند كه هزار و 980 دستگاه به صورت فعال در سراسر كشور مستقر می باشد.
دیواندری موارد بالای تراكنش های ناموفق بانكی را با توجه به حجم بالای تراكنش های این بانك طبیعی دانست و گفت: موارد به لحاظ درصد مناسب است اما در ماه های اخیر این درصد روند كاهنده را طی كرده اند.
مدیر عامل بانك ملت در مورد تعداد كاربران بانكداری الكترونیكی این بانك تصریح كرد: در حال حاضر 480 هزار نفر از بین مشتریان به صورت اینترنتی، یك میلیون نفر به صورت تلفنبانك و 600 هزار نفر به صورت همراه بانك و پیامك با بانك همكاری می كنند.

* روند كاهنده مطالبات معوق بانك ملت طی ماه اخیر

دیواندری درخصوص مطالبات معوق بانك ملت اظهار داشت: روند مطالبات معوق در بانك ملت از پایان شهریور ماه سال جاری كاهنده بوده و این امر موجب شد تا در پایان آبان ماه 8 درصد از مطالبات كاهش یابد و انتظار می رود این رقم پایین تر هم برسد.
به گفته وی راهكارهای كلیدی برای وصول مطالبات معوق در بانك ملت در مراحل مختلف به كار گرفته شد و طرح هایی با عناوین همت 1 و همت 2 در فاصله های زمانی برای تحقق هدف كاهش مطالبات معوق در بانك ملت مورد استفاده قرار گرفته است.
مدیرعامل بانك ملت گفت: طرح همت 1 در 6 ماهه اول سال و همت 2 در 6 ماهه دوم سال در تمامی شعب مورد استفاده قرار گرفت و علاوه بر این با شفاف سازی هزینه های ایجاد مطالبات و همچنین طرحهای تشویقی برای شعب جهت وصول مطالبات توانستیم بخشی از معوقات بانك را به وصول برسانیم.
دیواندری از تشكیل شركت وصول مطالبات معوق در داخل بانك ملت قبل از تشكیل شركت وصول مطالبات معوق در وزارت اقتصاد و دارایی خبر داد و تصریح كرد: این شركت به صورت حرفه ای توانست هزینه های مادی و زمانی بانك را جهت وصول مطالبات معوق كاهش دهد.
وی افزود: شركت وصول مطالبات معوق بانك ملت قبل از خصوصی شدن این بانك با مجوز بانك مركزی تشكیل شد و توانست با پیگیری و مذاكرات مطالبات را قبل از قضایی شدن آنها وصول كند.
به گفته مدیرعامل بانك ملت، شركت مذكور با مشتریان خوش حساب بانك از طریق مذاكره و طرح های تشویقی اقدام به وصول مطالبات می كند ولی مشتریانی كه با طفره رفتن به بانك مراجعه نمی كردند از طریق اقدام قضایی وارد عمل خواهد شد.
وی همكاری مجتمع جرایم اقتصادی با بانك برای وصول مطالبات معوق را امری مطلوب تلقی كرد و گفت : بانك ملت در سایه ورود به بخش خصوصی شفاف سازی های خوبی را در این زمینه به انجام رساند و این مجتمع نیز توانست به سیستم بانكی كمك های شایانی را انجام دهد.

* رتبه بندی مشتریان در بانك ملت به صورت پایلوت

مدیرعامل بانك ملت درخصوص ارتباط این بانك با شركت اعتبارسنجی مشتریان خاطر نشان كرد: هم اكنون نظام رتبه بندی در بانك ملت به صورت پایلوت انجام می شود و قرار است در آینده ای نزدیك این مهم در تمامی شعب به اجرا گذاشته شود.
وی گفت: شركت اعتبار سنجی مشتریان فقط در مورد تعداد افرادی كه بانك به آنها معرفی می كند می تواند فعالیت های لازم را انجام دهد بنابراین در صورت همكاری با این شركت تنها باید مشتریان بزرگ را جهت اعتبارسنجی به آن معرفی كنیم.

* پرداخت 2 هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات طی سال جاری

دیواندری در ادامه درخصوص وضعیت تسهیلات اعطایی بانك ملت به متقاضیان اظهار داشت: در پایان سال گذشته آخرین رقم تسهیلات 25 هزار میلیارد تومان بود ولی هم اكنون با رشد 2 هزار و 200 میلیارد تومانی به 27 هزار و 200 میلیارد تومان ارتقاء یافته است.
وی با بیان اینكه افزایش مذكور از محل سپرده ها و وصول اقساط معوقه بانك بوده است، گفت: 40 درصد تسهیلات پرداخت شده بانك ملت در بخش تولید بوده و مابقی تسهیلات این بانك به بخش های بازرگانی، خدمات و مسكن پرداخت شده است.
مدیرعامل بانك ملت تاكید كرد: بانك ملت در سال جاری به دلیل واگذاری به بخش خصوصی جزء بانكهای ملزم به پرداخت تسهیلات در بنگاه‌های زودبازده نبوده است.

* پرداخت 1300 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه

دیواندری درمورد وضعیت حسابهای قرض الحسنه در این بانك گفت: حدود هزار و پانصد میلیارد تومان منابع قرض الحسنه در بانك وجود دارد كه از این میزان یك هزار و 300 میلیارد تومان مانده تسهیلات قرض الحسنه است و با كاهش ذخیره قانونی تمام سپرده گذاری های این بخش را در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت كردیم.

* آزادی 4 هزار زندانی با تسهیلات اعطایی بانك ملت

مدیرعامل بانك ملت از پرداخت تسهیلات با مبالغ 50 میلیون تومان بابت دیه زندانیان جرایم غیرعمد خبر داد و تصریح كرد: حدود 4 هزار و 100 نفر با مجموع 50 میلیارد تومان تسهیلات این بانك از زندان آزاد شدند.
وی افزود: هم اكنون 4 پروژه مدرسه‌سازی در جنوب كرمان با صرفه جویی در بودجه‌های بانك ملت در حال اجرا است كه این پروژه ها حدود 5 هزارمیلیارد تومان هزینه داشته و دو پروژه دیگر هم به زودی به مرحله اجرا می رسد.
انتهای پیام/م

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 03:41 ب.ظ | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی
An Evaluation of Internet Banking in Turkey 2
An Evaluation of Internet Banking in Turkey 1
Challenges Faced by Sudanese Banks in Implementing Online Banking
مراودات مالی 45 میلیارد دلاری ایران با 39 بانك بزرگ دنیا
جهش خدمات بانکداری الکترونیک در بانک ملی
رفع محدودیتهای تاسیس 6 بانک خارجی در ایران
تشریح علل و عواقب افزایش مطالبات معوق در گفت‌وگوی دو ساعته با خاوری2
تشریح علل و عواقب افزایش مطالبات معوق در گفت‌وگوی دو ساعته با خاوری1
تازه‌های وب و اینترنت؛
بررسی تاثیر قوانین بانكداری بر عملكرد اقتصادی یا سیاسی نظام بانكی كشور
بازخوانی یك تجربه جهانی برای یافتن الگویی برای ایران/2
/بازخوانی یك تجربه جهانی برای یافتن الگویی برای ایران/1
عضو هیات علمی پژوهشكده امور اقتصادی در گفت‌وگو با فارس مطرح كرد:
تاسیس بانک اصناف،رویایی که محقق نمی شود
بررسی فن آوری های اولویت دار كشور
صندوق بین‌المللی پول:
دکتر بهمنی:'
از ابتدای سال 2010 میلادی
تدابیر بانك مركزی در سال 89 برای نظارت بر سیستم بانكی
گزارش تحلیلی مقایسه ای فارس از
تحلیل عوامل اقتصادی اثرگذار بر پدیده فسادمالی
بانک رفاه و بانکداری الکترونیکی2 مهدی خواجوی
تحقیق دانشجویی
تحقیق دانشجویی
تحقیق دانشجویی
سوئیفت چیست؟2
تحقیق دانشجویی
اعتبار اسنادی 2
تحقیق دانشجویی
تحقیق دانشجویی