تبلیغات
بانکداری مجازی
بانکداری مجازی
بانکداری مجازی مسیر توسعه
: : : :
درباره ما
من کارشناس ارشد مدیریت دولتی ،گرایش منابع انسانی هستم و در زمینه بانکداری دارای بیست سال سابقه کاری در بانک ملت می باشم و دروس بانکداری را در دانشگاه های مختلف تدریس می کنم و از سال 1381 پست مدیریتی دارم و مدت دو سال هم ریس حوزه غرب استان مازندران در بانک ملت هستم.
هدف از ایجاد این وبلاگ ارائه تجربیات بانکی و درج مقالات علمی در ضمینه بانکداری به بازدید کنندگان محترم است.

سخنی با كاربران محترم وبلاگ

پیش از هر چیز از كلیه دوستانی كه ما را مورد لطف قرار داده اند سپاسگزاریم.

از كلیه دوستانی كه مایل به درج مقالات خود در این وبلاگ هستند خواهش مندیم تا با مدیر وبلاگ تماس بگیرند.

برای پاسخ به سوالاتی كه مطرح میشود ما طبق برنامه سوالات را با دانشجویان مطرح و از ایشان درخواست مقاله در ضمینه سوال مطرح شده می كنیم . لذا از تاخیری كه در پاسخ سوالت پیش می آید قبلا عذر خواهی می كنیم.

به زودی از منابع ترجمه در ضمینه بانكداری الكترونیك استفاده خواهیم كرد.

از پیشنهادات و انتقادات شما استقبال می كنیم


عطااله فدایی
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات اضافی
گزارشی از ...6 -سوئیفت چیست ؟
گزارشی از ..5 - سامانه تسویه ناخالص آنی- ساتنا
گزارشی از ..4 - مدیریت وبرنامه ریزی استراتژی
گزارشی از ...3 -مدیریت ریسک
گزارشی از ...2 - راهنمای استفاده از اینترنت بانک برای مشتری
گزارشی از نحوه عملکردسیستم بانکــی ومدیریت وبرنامه ریزی استراتژی
پول شویی 2 /
پول شویی1 /محقق مجتبی ثمر بخش طهرانی
مدیریت دانش 2
مدیریت دانش 1
مراحل گشایش اعتبار اسنادی 2
مراحل گشایش اعتبارات اسنادی /محقق فهیمه پور مهربان
صندوق بین المللی پول3
صندوق بین المللی پول2
صندوق بین المللی پول1
مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولت2
مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولت1
تورم 5 /احسان شمس
تورم 4 /احسان شمس
تورم 3 /محقق احسان شمس
تورم 2 /احسان شمس
تورم1/محقق :احسان شمس
باتکداری الکترونیکی2 /محمد حسین آقازاده و پیام رضازاده
باتکداری الکترونیکی1/محققین :محمد حسین آقازاده و پیام رضازاده
تورم/محقق امید رمضانپور
بانکداری الکترونیک و سیرتحول آن در ایران 3 /محقق مریم مجدی
بانکداری الکترونیک و سیرتحول آن در ایران 2 /محقق مریم مجدی
بانکداری الکترونیک و سیرتحول آن در ایران 1/محقق مریم مجدی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق9/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق8/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق7/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق6/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق5/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق4/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق3/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق2/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق1 /عطااله فدایی
پول شویی/محقق محمد انصاری جاوید
سیر تحول بانکداری اینترنتی در بانک پارسیان-فصل دوم2/محقق مهدیه اشکوری
سیر تحول بانکداری اینترنتی در بانک پارسیان-فصل دوم/محقق مهدیه اشکوری
سیر تحول بانکداری اینترنتی در بانک پارسیان-فصل اول/محقق مهدیه اشکوری
نقشه راه بانکداری نوین ایران :نظام پرداخت نوین بانکداری الکترونیک (3 )
نقشه راه بانکداری نوین ایران :بانکداری یکپارچه (2)
تعریف بانکداری(1)
تاریخچه بانکداری الکترونیک در جهان
لیست موضوعات پژوهشی در حوزه بانکداری الکترونیک و مجازی
بانک ملت از آغاز تا امروز
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
بانکداری مجازی
Create your flash banner free online

خبرگزاری فارس: در صورت تصویب نفت 60 دلاری در بودجه 89، كل منابع واریزی به صندوق توسعه ملی در سال آینده 12 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود كه با برداشت 13.4 هزار میلیارد تومانی توسط دولت برای بودجه عمرانی، این صندوق كه اساس تشكیل آن برای بخش غیردولتی است، دچار كسری 1400 میلیارد تومانی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس "توانا "، بر اساس اخبار و پیشنهادات ارائه شده توسط نمایندگان مجلس، قیمتی كه برای هر بشكه نفت در بودجه سال آینده مد نظر مجلس است، معادل 55 الی 60 دلار خواهد بود. این در حالیست كه این رقم در قانون بودجه سال 88 معادل 37.5 دلار به تصویب رسیده بود و دولت در لایحه بودجه رقم 65 دلار را پیشنهاد كرده است.
بررسی و تحلیل ارقام بودجه 89 نشان می‌دهد كه 39.2 درصد از كل درآمدهای دولت از محل منابع حاصل از نفت تامین می‌شود، در حالی كه این نسبت در قانون بودجه 88 كل كشور 35.1 درصد بوده است.

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 05:16 ب.ظ | نظرت شما ()


به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» روابط عمومی بانك مركزی اعلام كرد: گزارش كشوری سال 2009-2008 صندوق بین‌المللی پول از وضعیت اقتصاد ایران در تاریخ 3 فوریه 2010 (14 بهمن 1388) كه در جلسه مدیران اجرایی صندوق مورد بحث و بررسی قرار گرفت، توسط تیمی از كارشناسان ماده 4 اساسنامه صندوق و بر اساس داده‌های رسمی و انتشار یافته اقتصاد ایران تنظیم شده و بر موضوع هدفمندسازی یارانه حامل‌های انرژی بیشترین تمركز را دارد.
متن این گزارش كه برگرفته از سند رسمی صندوق بین‌المللی پول به شماره SUR/10/14 مورخ 4 فوریه 2010 است به شرح زیر می باشد:

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 05:13 ب.ظ | نظرت شما ()

خبرگزاری فارس:شاید اگر كشور دیگری در طول این سه دهه با انواع تحریم و محاصره اقتصادی، كارشكنی و صدها توطئه داخلی و خارجی مواجه می شد، هم اكنون نامی از آن در جغرافیای سیاسی جهان باقی نمی ماند. اما امروزجمهوری اسلامی ایران علاوه بر نقش آفرینی فعال در عرصه سیاسی، شانزدهمین قدرت اقتصادی جهان به حساب می آید.

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 02:11 ب.ظ | نظرت شما ()

مراودات مالی 56 میلیارد دلاری ایران با جهان

اکونیوز: بانک تسویه حساب های بین المللی اعلام کرد، مراودات مالی ایران با بانک‌های 39 کشور دنیا در پایان سه ماهه سوم 2009 با 1.3 میلیارد دلار کاهش به 55.96 میلیارد دلار رسید.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران (econews.ir)، بانک تسویه حساب های بین المللی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد؛ میزان سپرده های ایران در بانک های خارجی در پایان ماه سپتامبر 2009 ، شهریور88، با 1.4 میلیارد دلار کاهش طی سه ماه قبل از آن به 37 میلیارد دلار رسید. این رقم در پایان سه ماهه دوم 2009 نیز 1.4 میلیارد دلار کاهش یافته بود.
تعهدات ایران نسبت به این بانک ها در همین مدت با 0.1 میلیارد دلار افزایش مواجه شده است. این رقم در سه ماهه دوم 2009 ، 0.16 میلیارد دلار کاهش یافته بود.
این گزارش میزان تعهدات ایران به بانک های خارجی در پایان سه ماهه سوم 2009 را 18.96 میلیارد دلار اعلام کرده است. تعهدات ایران به بانک های خارجی در پایان سه ماهه دوم 2009 بالغ بر 18.86 میلیارد دلار اعلام شده بود.
بدین ترتیب حجم کل مراودات بانکی ایران با بانک های 39 کشور خارجی در پایان سه ماهه سوم 2009 بالغ بر 55.96 میلیارد دلار بوده است این رقم نسبت به پایان سه ماهه دوم 2009، 1.3 میلیارد دلار کاهش داشته است.
مراودات مالی ایران با بانک های خارجی در پایان سه ماهه دوم 2009، 57.26 میلیارد دلار اعلام شده بود.
بر اساس این گزارش از مجموع کل تعهدات ایران به بانک های خارجی 10.8 میلیارد دلار مربوط به بانک های اتحادیه اروپا است که نسبت به سه ماه قبل از آن 0.36 میلیارد دلار کاهش داشته است. این رقم در پایان سه ماهه دوم 2009 ، 11.16میلیارد دلار بوده است.
بر مبنای گزارش بانک تسویه حسابهای بین المللی تراز مثبت مبادلاتی ارزی ایران در بانکها و موسسه های مالی خارج از کشور در پایان سه ماهه سوم 2009 میلادی مثبت 18.04 میلیارد دلار بوده است که نسبت به پایان سه ماهه دوم بیش از یک میلیارد دلار کاهش داشته است.
مقر اصلی بانک تسویه حسابهای بین المللی در شهر (بازل) در سوییس می باشد و گزارشهای آن تحت عنوان «بانکداری بین المللی و تحولات بازار مالی» چهار بار در سال منتشر می شود.
در این گزارش ها سپرده ها و تعهدهای مجموعه ای از بانکها و موسسه های مالی غیر بانکی متعلق به 39 کشور دنیا که عمدتا اروپایی هستند عرضه می شود.

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 02:10 ب.ظ | نظرت شما ()

                                 بسمــه اله الرحــمن الــرحیم

        گزارشی از نحوه عملکردسیستم بانکــی ومدیریت وبرنامه ریزی استراتژ

                   استاد : جناب آقای فدایی

 

               دانشجویان : یاســر عین علیان

               

                      ریحانه کوزه گر

 

                درس : پول وارز وبانکداری

               

 

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 07:44 ب.ظ | نظرت شما ()

دانشگاه صنعتی شریف با همكاری موسسه آموزش و تحقیقات اسلامی (IRTI) و برخی از سازمان‌ها و نهادهای كشور، دومین كنفرانس بین‌المللی «توسعه نظام تامین مالی در ایران» را اسفند ماه برگزار می‌كند.

 

 

 

 به گزارش گروه اقتصادی «شبكه خبر دانشجو»، در این كنفرانس كه 10 تا 12 اسفند ماه در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود، مسئولان و مدیران حوزه اقتصادی، كارشناسان ارشد اقتصادی، مالی و كلیه علاقه مندان به موضوعات مرتبط با تامین مالی حضور خواهند داشت.

نقش بازار های پول و سرمایه در توسعه نظام تامین مالی ایران، كاركرد ابزارها و نهادهای نوین مالی در توسعه نظام تامین مالی بخش صنعت و معدن كشور، تامین مالی در تجارت بین الملل، تامین مالی شركت های مشمول اصل 44، مقررات گذاری مالی و توسعه نظام تامین مالی در ایران و ویژگی ها و مزایای تامین مالی اسلامی در مقایسه با تامین مالی متعارف از موضوعات محوری این برنامه است. 

این برنامه در سه بخش سخنرانی های كلیدی و ارائه مقاله در روز اول، برگزاری كارگاه های آموزشی به صورت موازی در روزهای دوم و سوم و برگزاری نشست های تخصصی در روزهای دوم و سوم طراحی شده است.

كارگاه های آموزشی با عناوین «كاربردهای صكوك و تبدیل به اوراق بهادار سازی دارایی»، «مشاركت عمومی خصوصی(PPP)، «انواع قراردادهای تامین مالی پروژه ها و كاربردهای آنها»، «تامین مالی بین المللی پروژه ها» و «تامین مالی تجارت بین الملل» برگزار می شود.

عناوین نشست های تخصصی نیز عبارتند از: «نشست تخصصی كاركردها، ابزارها و نهادهای نوین مالی در تامین مالی پروژه های صنعت گردشگری» با همكاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگر»، «نشست تخصصی بانكداری اسلامی و كاركرد آن در توسعه تامین مالی اسلامی» با همكاری بانك سرمایه و «گردهمایی بررسی چالش های تامین مالی و شناخت فرصت های سرمایه گذاری بافت های فرسوده» با همكاری سازمان نوسازی شهر تهران و شركت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری.

علاقه مندان می توانند جهت كسب اطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی WWW.irfinance.ir مراجعه، و یا با تلفن های 66524826 و 66524827 تماس حاصل كنند./انتهای پیام/

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 07:20 ب.ظ | نظرت شما ()

تورم و تاثیر آن بر صادرات و واردات

محقق : زهرا رضایی

هرچند نمی توان اثر افزایش قیمت کالاهای وارداتی بر تورم را انکار کرد، اما می توان با سیاست گذاری صحیح و مناسب میزان تأثیر گذاری آن را کنترل کرد

 

 

مقدمه
با افزایش تورم در کشور و نارضایتی عمومی از آن در سال های اخیر، تحلیل های مختلف و گاه متضادی دربارۀ منشأ تورم و دلایل آن ارائه شده است. نظرات ارائه شده در باب منشأ خارجی تورم، که با تأکید و حمایت مسئولان دولتی همراه بوده است، از جملۀ این تحلیل ها بوده که با ارائه گزارش بانک مرکزی دربارۀ تورم، بازتاب های گسترده ای را در کشور به دنبال داشت.

 در این گزارش با استفاده از روش اقتصاد سنجی، سهم تورم وارداتی از تورم داخلی کشور،20 درصد اعلام شده است.

 باید یادآور شد که از اصول ابتدایی اقتصاد سنجی این است که نتایج مدل ها و آمار و ارقام ارائه شده را، با توجه به سطوح آماری، تعداد متغیرهای توضیحی و شیوۀ مدل سازی می توان بررسی کرد و با تغییر سطوح آماری و افزایش و کاهش متغیرهای توضیحی ارقام متفاوتی حاصل می شود.

هدف از این بحث، اثبات یا نفی صحت عدد اعلام شده نیست، بلكه سعی بر این است که تورم وارداتی شناسایی و عواملی که در به وجود آوردن آن مؤثر است، بیان شود.

 

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 01:18 ب.ظ | نظرت شما ()

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی كریمی نماینده نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی كه امروز چهارشنبه به عنوان پنجمین ناطق میان دستور در صحن علنی مجلس سخن می‌گفت، به ایام‌الله دهه فجر و 22 بهمن اشاره كرد و متذكر شد: امروز كه 31 سال از پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی می‌گذرد انقلاب ما بالنده تر و سربلند تر از گذشته و با رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری به پیش می‌رود.


ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 12:47 ب.ظ | نظرت شما ()

خبرگزاری فارس: آمار مقایسه ای تازه سایت Kelkoo نشان می دهد انگلیسی‌ها با خرید های اینترنتی به ارزش 38 میلیارد پوند در سال 2009 رتبه اول را در اروپا به خود اختصاص داده اند.


به گزارش فارس به نقل از اینفوورلد، مقوله تجارت الكترونیك در كشورهای اروپایی به سرعت در حال رشد است و به عنوان مثال از سال 2003 بدین سو در انگلستان 171 درصد رشد داشته است.
بیش از یك سوم از فروش های آنلاین در اروپا در سال 2009 مربوط به شهروندان انگلیسی بوده است.
حجم خرید های آنلاین در این كشور درسال 2009 معادل 10.5 درصد از كل هزینه صرف شده برای خرده فروشی در این كشور بوده است. همچنین پیش بینی می شود ارزش خرده فروشی آنلاین در اروپا از 127.7 میلیارد پوند به 152.8 میلیارد پوند در سال جاری میلادی برسد كه این امر به معنای افزایش 19.6 درصدی است.
این رقم در سال 2010 نزدیك به 5.5 درصد از كل فروش خرده فروشی قاره اروپا را به خود اختصاص داد. دسترسی و تحویل آسان، قیمت مناسب تر، امكان مقایسه كالاها و قیمت ها از جمله دلایل علاقه به سایت های خرید آنلاین عنوان شده است.

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 12:44 ب.ظ | نظرت شما ()

شكرگزار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص ریشه‌یابی مطالبات معوق سیستم بانكی ابتدا انواع تسهیلاتی كه توسط بانك‌ها به مردم پرداخت می‌شود را یكی از زمینه‌های معوق شدن مطالبات دانست و اظهار داشت: با توجه به اینكه وجود ضامن با فیش كسر از حقوق از 6 سال گذشته برای ارایه تسهیلات به مردم، جزء ملزومات اصلی پرداخت تسهیلات در بانك‌ها تلقی ‌شده است بنابراین معوق شدن مطالبات، مورد بحث برانگیزی به حساب می‌آید.

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 08:08 ب.ظ | نظرت شما ()

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن

 

 

 موضوع :

 

پولشویی 

 

 

استاد :

 

آقای فدایی

 

 

محقق :

 

مجتبی ثمربخش طهرانی

 

 

 پاییز 88

 

دنباله مطلب در قسمت مقالات

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 07:24 ب.ظ | نظرت شما ()

رهبری دانش پرور

رهبری یکی از پدیده های اجتماعی است که بحث و بررسی زیادی در خصوص آن انجام شده است. رهبری فعالیتی جهانی است که برای عملکرد اجتماعی و سازمانی اثربخش ، لازم و ضروری است.(بای،1990 :19 ) به زعم آنتوناکیس و همکارانش(2004 ) اکثر پژوهشگران معتقدند که رهبری را می توان بعنوان فرآیند نفوذ در پیروان و نتایج حاصل از آن که بین رهبر و پیروانش اتفاق می افتد، تعریف نمود.

برنز دو مدل رهبری را مطرح می کند. نوع رایج تر آن رهبری تبادلی است که با مبادلات روزانه بین رهبران و زیردستان و یکسری از روابط قراردادی و مبادله محرک ها و پاداشها میان رهبران و پیروان سروکار دارد و برای دستیابی به عملکردهای عادی مورد توافق نظریه های رهبری ، از نظریه های رهبری کاریزماتیک که رهبر را موجودی غیر معمولی فرض  میکرد  و پیروان را وابسته به رهبری می دانست به سمت نظریه های نئوکاریزماتیک و رهبری تحول آفرین که به توسعه و توانمند سازی پیروان جهت عملکرد مستقل توجه می کنند، گرایش یافته است.

 

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 07:22 ب.ظ | نظرت شما ()

موسسه آموزش عالی و غیرانتفاعی رودکی

 موضوع تحقیق :مراحل  گشایش اعتبارات اسنادی

استاد راهنما  : جناب آقای فدائی

 دانشجو   :فهیمه پورمهربان

  تاریخ تحقیق :  آذرماه 1388 

ادامه مطلب در بخش مقالات

  

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 06:03 ب.ظ | نظرت شما ()

استفاده از تیمها و پاداش به تیم: تیم ها بطور فزاینده ای در حال تبدیل به واحدهای کاری اصلی هستند و بسیاری از سازمانها در حال تلاش برای پیاده سازی برنامه های پاداش مبتنی بر تیم هستند.چندین عامل به رشد و شهرت تیم ها و پاداش به آنها کمک نموده است؛ وابستگی در حال افزایش بین وظایف،تغییر در روش سازماندهی کارها و مسطح شدن سازمانها و تغییرات تکنولوژیک که به نوبه خود این وابستگی را شدت می بخشد.این امر اغلب جدا نمودن عملکرد تک تک کارکنان را مشکل ساخته است. تیم سازی در سازمان امکان بکارگیری مهارتها و تجارب متنوع در حل مسائل را فراهم می سازد. نادکارنی (1995 ) پیشنهاد می کند اعضای سازمان باید با همدیگر کار کرده و به نقاط قوت و ایده های یکدیگر تکیه نمایند. هر فردی که دارای دانش و مهارت در زمینه خاصی است،بایستی آنرا وارد تیم نماید. به همین طریق،گرین گارد(1998 )ادعا می کند سازماندهی تیم های چند وظیفه ای جهت کسب دانش صحیح و ارائه آن در ساده ترین شکل ممکن یکی از مهمترین وظایف در مدیریت موفقیت آمیز دانش است. بر طبق نظر سید ایخسان و رولند (2004 )،کارکنان جهت تسهیم اطلاعات نیازمند انگیزه ای قوی هستند؛غیر واقع گرایانه است که فرض کنیم همه کارکنان بدون در نظر گرفتن آنچه با تسهیم دانش برای آنها حاصل می شود یا آنچه از دست خواهند داد،مایل به انجام چنین کاری باشند. مدیران بایستی اهمیت تشریک مساعی،تسهیم بهترین اعمال را در زمان طراحی سیستم های پاداش ملاحظه نمایند.(گوه،2002: 9-25) طراحی تیمی سیستم پاداش علاوه بر کمک به خلق و تسهیم دانش میان اعضای گروه (میلن،2007 :9-28) می تواند سبب انعطاف پذیری،حل مسئله اثر بخش و تمرکز آشکار بر نتایج گردد.

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 05:51 ب.ظ | نظرت شما ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی
An Evaluation of Internet Banking in Turkey 2
An Evaluation of Internet Banking in Turkey 1
Challenges Faced by Sudanese Banks in Implementing Online Banking
مراودات مالی 45 میلیارد دلاری ایران با 39 بانك بزرگ دنیا
جهش خدمات بانکداری الکترونیک در بانک ملی
رفع محدودیتهای تاسیس 6 بانک خارجی در ایران
تشریح علل و عواقب افزایش مطالبات معوق در گفت‌وگوی دو ساعته با خاوری2
تشریح علل و عواقب افزایش مطالبات معوق در گفت‌وگوی دو ساعته با خاوری1
تازه‌های وب و اینترنت؛
بررسی تاثیر قوانین بانكداری بر عملكرد اقتصادی یا سیاسی نظام بانكی كشور
بازخوانی یك تجربه جهانی برای یافتن الگویی برای ایران/2
/بازخوانی یك تجربه جهانی برای یافتن الگویی برای ایران/1
عضو هیات علمی پژوهشكده امور اقتصادی در گفت‌وگو با فارس مطرح كرد:
تاسیس بانک اصناف،رویایی که محقق نمی شود
بررسی فن آوری های اولویت دار كشور
صندوق بین‌المللی پول:
دکتر بهمنی:'
از ابتدای سال 2010 میلادی
تدابیر بانك مركزی در سال 89 برای نظارت بر سیستم بانكی
گزارش تحلیلی مقایسه ای فارس از
تحلیل عوامل اقتصادی اثرگذار بر پدیده فسادمالی
بانک رفاه و بانکداری الکترونیکی2 مهدی خواجوی
تحقیق دانشجویی
تحقیق دانشجویی
تحقیق دانشجویی
سوئیفت چیست؟2
تحقیق دانشجویی
اعتبار اسنادی 2
تحقیق دانشجویی
تحقیق دانشجویی