تبلیغات
بانکداری مجازی
بانکداری مجازی
بانکداری مجازی مسیر توسعه
: : : :
درباره ما
من کارشناس ارشد مدیریت دولتی ،گرایش منابع انسانی هستم و در زمینه بانکداری دارای بیست سال سابقه کاری در بانک ملت می باشم و دروس بانکداری را در دانشگاه های مختلف تدریس می کنم و از سال 1381 پست مدیریتی دارم و مدت دو سال هم ریس حوزه غرب استان مازندران در بانک ملت هستم.
هدف از ایجاد این وبلاگ ارائه تجربیات بانکی و درج مقالات علمی در ضمینه بانکداری به بازدید کنندگان محترم است.

سخنی با كاربران محترم وبلاگ

پیش از هر چیز از كلیه دوستانی كه ما را مورد لطف قرار داده اند سپاسگزاریم.

از كلیه دوستانی كه مایل به درج مقالات خود در این وبلاگ هستند خواهش مندیم تا با مدیر وبلاگ تماس بگیرند.

برای پاسخ به سوالاتی كه مطرح میشود ما طبق برنامه سوالات را با دانشجویان مطرح و از ایشان درخواست مقاله در ضمینه سوال مطرح شده می كنیم . لذا از تاخیری كه در پاسخ سوالت پیش می آید قبلا عذر خواهی می كنیم.

به زودی از منابع ترجمه در ضمینه بانكداری الكترونیك استفاده خواهیم كرد.

از پیشنهادات و انتقادات شما استقبال می كنیم


عطااله فدایی
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات اضافی
گزارشی از ...6 -سوئیفت چیست ؟
گزارشی از ..5 - سامانه تسویه ناخالص آنی- ساتنا
گزارشی از ..4 - مدیریت وبرنامه ریزی استراتژی
گزارشی از ...3 -مدیریت ریسک
گزارشی از ...2 - راهنمای استفاده از اینترنت بانک برای مشتری
گزارشی از نحوه عملکردسیستم بانکــی ومدیریت وبرنامه ریزی استراتژی
پول شویی 2 /
پول شویی1 /محقق مجتبی ثمر بخش طهرانی
مدیریت دانش 2
مدیریت دانش 1
مراحل گشایش اعتبار اسنادی 2
مراحل گشایش اعتبارات اسنادی /محقق فهیمه پور مهربان
صندوق بین المللی پول3
صندوق بین المللی پول2
صندوق بین المللی پول1
مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولت2
مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولت1
تورم 5 /احسان شمس
تورم 4 /احسان شمس
تورم 3 /محقق احسان شمس
تورم 2 /احسان شمس
تورم1/محقق :احسان شمس
باتکداری الکترونیکی2 /محمد حسین آقازاده و پیام رضازاده
باتکداری الکترونیکی1/محققین :محمد حسین آقازاده و پیام رضازاده
تورم/محقق امید رمضانپور
بانکداری الکترونیک و سیرتحول آن در ایران 3 /محقق مریم مجدی
بانکداری الکترونیک و سیرتحول آن در ایران 2 /محقق مریم مجدی
بانکداری الکترونیک و سیرتحول آن در ایران 1/محقق مریم مجدی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق9/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق8/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق7/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق6/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق5/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق4/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق3/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق2/عطااله فدایی
شیوه‌های اعتبارسنجی مشتریان ـ مطالبات معوق1 /عطااله فدایی
پول شویی/محقق محمد انصاری جاوید
سیر تحول بانکداری اینترنتی در بانک پارسیان-فصل دوم2/محقق مهدیه اشکوری
سیر تحول بانکداری اینترنتی در بانک پارسیان-فصل دوم/محقق مهدیه اشکوری
سیر تحول بانکداری اینترنتی در بانک پارسیان-فصل اول/محقق مهدیه اشکوری
نقشه راه بانکداری نوین ایران :نظام پرداخت نوین بانکداری الکترونیک (3 )
نقشه راه بانکداری نوین ایران :بانکداری یکپارچه (2)
تعریف بانکداری(1)
تاریخچه بانکداری الکترونیک در جهان
لیست موضوعات پژوهشی در حوزه بانکداری الکترونیک و مجازی
بانک ملت از آغاز تا امروز
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
بانکداری مجازی
Create your flash banner free online

از آنجایی كه حقیر مدت حدود 20 سال در شعب بانك ملت بعنوان فردی كوچكی از خانواده بزرگ بانك انجام وظیفه می‌نمایم براساس ضرورت و نیاز همكاران بخصوص رؤسای محترم شعب و اعتبارات لازم دانستم جزوه‌ای شامل شیوه‌های اعتبارسنجی و پذیرش تقاضای مشتریان ـ مدل رتبه‌بندی و نهایتاً بحث بسیار مهم مطالبات معوق كه بخشی از اطلاعات آماری آن مربوط به پایان سال 85 می‌باشد ارائه نمایم، كلیه مطالب از منابع ذكر شده گرفته شده است لذا چنانچه همكاران گرامی پیشنهادی داشتند می‌توانند ما را در تهیه جزوات بعدی كمك نمایند.

 

مقدمه:

مؤسسات اعتباری كه بانك‌ها ركن اساسی آن شناخته می‌شوند، برای دراختیار قراردادن انواع تسهیلات اعطایی به مشتریان خود، نیاز به انجام بررسی‌های كاملی به منظور شناخت متقاضیان از ابعاد كیفی و كمی دارند؛ و به طور عام، این بررسی‌ها را «اعتبارسنجی» گویند.

بنابراین، اعتبارسنجی یعنی سنجیدن ظرفیت افراد در اعطای تسهیلات، كه شامل: سنجش توانایی مدیریت، موضوع استفاده از تسهیلات، به كارگیری صحیح آن، سودآوری، میزان نیاز به منابع، نحوه بازگشت منابع و ارزیابی ریسك مشتری و ... می‌باشد.

شاخص‌های تعیین‌كنندة ظرفیت منابع مالی مورد نیاز یك واحد اقتصادی (كوتاه‌مدت یا بلندمدت) در بخش‌های مختلف اقتصادی، معمولاً میزان و نحوه فعالیت، حجم خرید و فروش، هزینه‌ها و تعهدات جاری و ... از ابعاد كوتاه‌مدت و استراتژی‌ها و اهداف بلندمدت به منظور گسترش فعالیت‌ها و كسب سهم بیشتری از بازار می‌باشد.

بنابراین، مؤسسات به منظور دستیابی به اهداف و استراتژی‌های تعیین‌شده، ممكن است كه با محدودیت امكانات مالی مواجه شوند؛ و در نتیجه، برای تأمین آن، به مؤسسات تأمین مالی ـ از جمله بانك‌ها ـ مراجعه می‌نمایند.

لذا، بانك‌ها برای اجابت صحیح و منطقی درخواست متقاضیان، باید ضمن رعایت سیاست‌ها، و برنامه‌هایی كه در سطح ملی و منطقه‌ای مطرح می‌باشند؛ برای تأمین كمبود مالی واحدهای اقتصادی در هر یك از بخش‌های اقتصادی بازرگانی، تولیدی (صنعتی، معدنی و كشاورزی)، خدمات مسكن و ساختمان و حتی افراد عادی، مبادرت به بررسی و برآورد نیاز متقاضی در ارتباط با كسری منابع مورد نیاز آنها نمایند؛ و شیوة‌ در اختیار گذاردن تسهیلات، نحوه و امكانات بازگشت منابع، نوع تسهیلات، مدت آن و .... را مشخص كنند؛ و علاوه بر آن، در خصوص مخاطرات مترتب بر آن ـ یعنی ریسك مشتری ـ مطالعاتی را به عمل آورند.

مجموع این بررسی‌ها، به طور اخص، باید به سؤال‌های ذیل پاسخ دهد:

* آیا مشتری به تعهدات خود عمل خواهد نمود؟

* آیا اعطای این تسهیلات، سودآوری لازم را برای بانك به دنبال خواهد گذاشت؟

* آیا منابع درخواستی، متناسب با نیاز متقاضی می‌باشد؟

* مدت بازپرداخت یا مدت تعیین شده برای بازگشت منابع چقدر می‌باشد؟

* بهترین روش یا نوع اعطای تسهیلات كدام است؟

* شیوه نظارت در اعطای تسهیلات چیست؟

در این راستا، اگرچه كتب و مقالات فراوانی ترجمه و یا به رشته تحریر درآمده است؛ اما اكثر آنها، به طور عام و بدون ارتباط با مبانی و مفاهیم بانكداری اسلامی، به طرح و ارائه مطالب همت گماشته‌اند. در مجموع، منابع مذكور، در عین حال كه از دیدگاه ابعاد آكادمیك، از اهمیت قابل قبولی برخوردار می‌باشند؛ ولیكن، كمتر در ارتباط مستقیم با مفاهیم برشمرده شده فوق، به ارائه مطالب پرداخته‌اند. از این رو، تألیف، تدوین و تهیه كتب و مقالاتی كه از ابعاد فوق به موضوع نگریسته باشند و بتوانند حركتی مثبت در جهت كاهش ریسك اعتباری بانك‌ها داشته باشند، بسیار حائز اهمیت است؛ و می تواند در پر كردن خلاء مذكور و پیشبرد بانكداری اسلامی نقش سازنده‌ای را ایفا نمایند؛ و از سوی دیگر، كمك مؤثری در افزایش دیدگاه و نگرش دست‌اندركاران و كارشناسان اعتباری بانك‌ها خواهد بود.

مجموعة حاضر را می‌توان حركتی در این سمت و سو به شمار آورد؛ كه به علت اولین تجربه، نمی‌تواند خالی از اشكال باشد؛ و انتظار دارد كه كوشش‌های به عمل آمده در زمینة تهیه و تدوین این مجموعه، مورد قبول كسانی كه به هر صورت در مؤسسات تأمین مالی ـ از جمله بانك‌ها ـ فعالیت می‌نمایند، واقع گردد.

 

با تشكر ـ عطااله فدایی

مدیریت شعب استان مازندران ـ حوزه تنكابن رامسر

 

متن کامل این مقاله  در قسمت مقالات درج شده است.

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 01:15 ب.ظ | نظرت شما ()

چکیده:

 

تطهیر یا پول شویی ترجمه ای اصطلاح""Money launderingکه مدتها وارد فرهنگ اقتصادی واجتماعی .......کشورها شده است وآن عبارت است از فعل و انفعالی است که در فرایند پول آلوده به شسته و شفا ف شده  تبدیل میگردد وعملا وارد چرخه بازار جهانی می گردد.

متاسفانه هرچه داد وستد جهانی افزایش یابد ومبادلات می یابد ومبادلات بین کشورها وحتی افرادافزون تر می گردد.به همان نسبت دادوستدهای غیر قانونی و نادرست در حوزه های مختلف افزایش می یابد.

تاریخچه پولشویی                                                                                                           

واژه پول شویی جدیدا وارد مفاهیم اقتصادی ومشمول جراید گردید.گفته می شود این اصطلاح مالکیت مافیا بر دستگاه های لباسشویی سکه ای در آمریکا گرفته شده است در دهه 1920گانگسترها مبالغ هنگفتی به صورت نقد ااز راه                                                                                                                                                                         اخاذی،فحشا،قمار،قاچاق،مشروبات،و.........به دست می آورند وناچار بودند منبعی برای وجوه غیر قانونی خود معرفی نمایند.یکی از راههای رسیدن به این هدف،خرید واحدهای تجاری قانونی و تلفیق عایدات غیرقانونی خود با عایدات غیر قانونی با عایدات قانونی ومشروعی بود که آنها ازاین مرکز تجاری بدست می آوردند.دستگاه های رختشویی قدیمی به این دلیل انتخاب شدند که از طریق این دستگاهها روزانه وجوه وجوه نقد زیادی کسب می شد وحساسیتی نیز بر نمی انگیخت.در قضیه واتر گیت در سال1973در آمریکا،برای نخستین بار اصطلاح پول شویی وارد بازار اصطلاح وارد مطبوعات شد ودرسال1982به متون قضایی وآمریکا راه یافت.

 محقق :محمّد انصاری جاوید

 

ادامه مقاله در بخش مقالات

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 04:31 ب.ظ | نظرت شما ()

رشد و گسترش روز افزون فناوری ارتباطات، انقلابی را در ابعاد مختلف زندگی انسانها و عملكرد سازمانها ایجاد كرده است. این فناوری روشهای كاركرد و نگرش افراد، سازمانها و دولتها را دگرگون ساخته و باعث ایجاد صنایع نوین، مشاغل جدید و خلاقیت در انجام امور شده است. ظهور پدیده‌هایی چون كسب و كار الكترونیك، تجارت الكترونیك و بانكداری الكترونیك از نتایج عمده نفوذ و گسترش فناوری اطلاعات در بعد اقتصادی است. كشور ما در عرصه حضور و به‌كارگیری تجارت و بانكداری الكترونیك، كشوری جوان است و تا رسیدن به وضعیت مطلوب را ه درازی در پیش رو دارد.
قانون تجارت الكترونیك در دی ماه سال 1382 تصویب شد. در زمینه بانكداری الكترونیك تاكنون فعالیتهای گسترده‌ای صورت گرفته، لیكن نبود برخی زیر ساختها در ابعاد مختلف موجب كندی این فعالیتها شده است. در این مقاله سعی شده تا ضمن ارائه مفاهیم و تعاریف، ویژگیها و الزامات تجارت و بانكداری الكترونیك، ابزارها و كانال های بانكداری الكترونیك معرفی شود و وضعیت هر یك به صورت اجمالی مورد بررسی
قرار گیرد.

این تحقیق که مشتمل بر دو فصل است سیر تحول بانکداری الکترونیکی در بانک پارسیان را بررسی مینماید .علاقه مندان به پیگیری این مطلب به مقالات مراجعه کنند.

محقق : مهدیه اشکوری

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 08:01 ب.ظ | نظرت شما ()
به گزارش روز پنج شنبه خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)،"صادق محصولی"که رئیس جمهور را در سفر استانی به آذربایجان شرقی همراهی می کند ، صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران درباره نگرانی‌های  مردم پیرامون پی آمد های اجرای لایحه هدفمندکردن یارانه ها گفت : به نظر من رسانه های مختلف از جمله رسانه ملی باید بیش از پیش به توضیح لایحه هدفمند کردن یارانه ها بپردازند.
وی ادامه داد : قبول دارم که به اندازه ای که لازم است برای تشریح ابعاد و فواید لایحه هدفمند کردن یارانه ها کار انجام نشده است.
محصولی عنوان کرد: راهکار این است که فواید کار و وضع فعلی که وضع آسیب است برای مردم توضیح داده شود.
وزیر رفاه و تامین اجتماعی در پاسخ به سئوالی مبنی بر ارزیابی وی از بازگشت بیمه ها از تامین اجتماعی به وزارت بهداشت گفت: صحبت هایی با وزیر بهداشت در این رابطه خواهیم داشت تا این مسئله را حل کنیم ، البته نظر رئیس جهور این است که سازمان ارایه کننده خدمات، خود خدمات را خریداری نکند و این دو باید از هم متفاوت باشند
ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 01:40 ب.ظ | نظرت شما ()

اکونیوز: رئیس بانک مرکزی اروپا نسبت به افزایش شدید و بی سابقه کسری بودجه کشورهای عضو این اتحادیه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)به نقل از بلومبرگ ، ژان کلود تریکت تصریح کرد ، اجرای بسته های محرک اقتصادی هزینه های زیادی را بر بودجه کشورهای اروپایی تحمیل کرده و این مساله موجب رشد کسری بودجه این کشورها شده است .
وی تاکید کرد: کشورهای اروپایی باید هر چه سریعتر نسبت به کاهش سهم هزینه ها در تولید ناخالص داخلی اقدام کنند . 16 کشور عضو یورو برای مقابله با بحران اقتصادی و مالی جهان ، بسته های محرک اقتصادی متعددی را تصویب و اجرا کرده اند . بانک مرکزی اروپا نیز نرخ بهره بانکی را به کمتر از یک درصد کاهش داده است .
افزایش کسری بودجه و کاهش نرخ بهره ، افزایش تورم در کشورهای اروپایی را در پی خواهد داشت . بانک مرکزی اروپا پیش بینی کرد رشد اقصادی اروپا امسال بیش از 4.6 درصد کاهش خواهد یافت .
انتهای پیام/


ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 04:54 ب.ظ | نظرت شما ()
به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)،" کریستین نویر" تصریح کرد: من شک دارم که سیاستهای پولی نقش مهم و اصلی در پیدایش و وقوع بحران اقتصادی و مالی جهان داشته است . البته اتخاذ سیاستهای پولی مناسب تاثیر زیادی در ثبات مالی جهان خواهد داشت . باید تثبیت قیمتها مهمترین و اصلی ترین هدف بانکهای مرکزی سراسر جهان به خصوص بانکهای مرکزی اروپا باشد .
رییس بانک مرکزی فرانسه در ادامه افزود:  بانکهای مرکزی باید توجه بیشتری به آثار تصمیمهای پولی خود بر سیستم مالی داشته باشند . افزایش بیش از حد تزریق نقدینگی به سیستم پولی تاثیر زیادی بر افزایش تورم و رشد سطح عمومی قیمتها خواهد داشت .
وی در پاسخ به سوالی در خصوص مشکلات شرکتهای صنعتی اروپا گفت: نرخ ارز به خوبی میزان بهره وری اقتصادی در کشورهای مختلف را نشان می دهد . به همین دلیل است که گروه هفت بر انعطاف پذیری نرخ ارز بین کشورهای توسعه یافته ، در حال توسعه و نو ظهور تاکید می کند . 
رییس بانک مرکزی ژاپن نیز تاکید کرد: بانک مرکزی ژاپن برای تثبیت قیمتها تنها به به عوامل و شاخصهای کوتاه مدت بسنده نمی کند . در حالی که اقتصاد جهانی در حال خروج از بحران و رکود است ، باید سیاستهای مناسبی برای خارج کردن تریلیونها دلار نقدینگی از سیستم بانکی و مالی اندیشیده شود.
ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 04:50 ب.ظ | نظرت شما ()
آینده دلار؛ سقوط یا صعود؟

دنیای اقتصاد- ارزش دلار در ماه‌های اخیر در برابر 12 پول معتبر جهانی به صورت تدریجی اما مداوم رو به نزول بوده است؛ اگر چه این موضوع در برخی از كشوهاری توسعه نیافته كه دارای رویكردی ضدآمریكایی هستند به عنوان نشانه‌ای از اضمحلال پول آمریكایی تعبیر و تفسیر می‌شود، اما همین اتفاق در جهان توسعه‌یافته به عنوان نشانه‌ای از برنامه‌ریزی آمریكایی‌ها برای فتح بازارجهانی اعلام می‌شود. البته این برنامه‌ریزی كه ظاهرا برگرفته از الگوی چینی‌ها است، چندان هم مخفیانه نیست؛ چرا كه هم وزیر خزانه‌داری دولت بوش صراحتا آن را بر زبان آورده و هم وزیر خزانه‌داری دولت اوباما كه اخیرا جهش غیرمنتظره اقتصاد آمریكا در فصل سوم 2009 پس از بحران كم سابقه اخیر را نشانه‌ای از موفقیت این سیاست در حركت به سوی اقتصادی صادرات محور ارزیابی كرد.تنها مانع آمریكا در این مسیر چینی‌ها هستند كه سال‌هاست مشغول كاهش ارزش پول ملی خود برای پیشروی در بازار جهانی‌اند. در صورتی كه آمریكایی‌ها بتوانند اروپایی‌ها را در وضعیت فعلی مهار و چینی‌ها را وادار به عقب‌نشینی هرچند ناچیز از این سیاست بكنند، باید گفت كه كاهش كوتاه مدت ارزش دلار در میان‌مدت و بلندمدت قطعا جبران خواهد شد.

آینده دلار چگونه خواهد بود؟

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 06:41 ب.ظ | نظرت شما ()
به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، "مکس کایزر" افزود: چین باید وابستگی خود را به امریکا کاهش دهد و به نظرم وابستگی واژه مناسبی است . دلار به ارز اعتیاد آور و تریاک معامله های بین المللی تبدیل شده است و چین به این دلارها یا همان تریاک امریکایی معتاد شده است .
وی افزود: باید به خاطر داشت که امریکا مبلغی بالغ بر یک تریلیون دلار از چین وام گرفت تا چین قادر باشد مقادیر زیادی کالا را به امریکا صادر کند . ولی امریکا به هیچ وجه قصد باز پرداخت مبلغ این وام به چین را ندارد و هرگز این یک تریلیون دلار را به چین پس نخواهد داد .
آمریکایی ها برای جلوگیری از افزایش نرخ ارز خود ، چین را وادار می کنند تا دلارهای بیشتری خریداری کند و به این ترتیب بازار صادرات چین را نابود می کنند، به همین دلیل است که چین مقادیر زیادی شمش طلا خریداری می کند چون انها به اندازه کافی شمش طلا ندارند . هند و چین هر دو شمش طلا می خرند تا بدین وسیله جلوی ضرر ناشی از دلار را بگیرند . 
کارشناس ارشد اقتصادی آمریکا افزود: دلار ، دستمال پوسیده توالت است که ارزش آن دارد به صفر می رسد و چین خود را وارد یک مساله بغرنج کرده است زیرا همه اقتصاد چین مبتنی بر بازار مصرف کنندگان امریکایی است که کالاهای چینی را خریداری می کنند و بدین وسیله امریکا مقادیر زیادی از این کاغذ یعنی دلار را وارد نظام پولی می کند و این کاغذ اکنون دارد ارزش خود را از دست می دهد .
ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 03:51 ب.ظ | نظرت شما ()
International Conference on Development of Financing System in Iran

حوزه(های) تحت پوشش: ساخت و مدیریت پروژه
تاریخ برگزاری: 10 اسفند 1388 تا 12 اسفند 1388
برگزار کننده: مركز مطالعات تكنولوژی دانشگاه شریف
محل برگزاری: تهران

تاریخ‌های مهم:
مهلت ارسال چکیده: 1388/8/10
مهلت ارسال اصل مقاله: 1388/10/30
مهلت ثبت نام: 1388/12/1


درباره كنفرانس

تأمین مالی یكی از انواع مختلف خدماتی است كه توسط شركت‌های فعال در صنعت مالی و بنا به نقش آنها، ارائه می‌گردد. تأمین مالی به معنای فراهم آوردن سرمایه (وجوه) برای یك پروژه، یك شخص، یك كسب و كار و یا هر نوع مؤسسه دولتی یا خصوصی می‌باشد. این دسته وجوه قابل تخصیص برای دوره‌های كوتاه  و یا بلند مدت می‌باشند.

اهداف متعالی سند چشم‌انداز 20 ساله كشور، ابلاغ سیاست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی و ضرورت رشد 8 درصدی اقتصاد در برنامه چهارم توسعه، همگی سیاست‌هایی است كه از مهمترین ملزومات آن حمایت از سرمایه و سرمایه‌گذاری، توسعه نظام مالی و بسترسازی لازم در این ارتباط است.

نیازسنجی‌ها و بررسی‌های انجام گرفته در نظام مالی كشور مؤید آن است كه نظام تأمین مالی جاری در كشور فاقد عناصر و امكانات لازم مبتنی بر چارچوب‌ها و بسترهای اقتصادی- فرهنگی كشور، برای دستیابی به رشد اقتصادی پایدار می‌باشد. لذا هم اینك و با استفاده از تجربیات گذشته، ضرورت رویكرد كشور به توسعه نظام تأمین مالی (ابزارها، بازارها و نهادهای مالی) به صورت عام و به صورت یك سیستم یكپارچه بیش از پیش مشخص گردیده است.

مركز مطالعات تكنولوژی دانشگاه صنعتی شریف به منظور آشنایی با دانش روز جهانی در زمینه تأمین مالی و به دنبال برگزاری نخستین كنفرانس در اردیبهشت ماه 1388 كه با استقبال گسترده مدیران و متخصصان مواجه شد، اقدام به طراحی و برنامه‌ریزی "دومین كنفرانس بین المللی توسعه نظام تأمین مالی در ایران" نموده است.

بهره گیری از تجارب مدیران، كارشناسان و صاحب‌نظران داخلی و خارجی و  بررسی سیاست‌های كلان كلیه بخش‌های كشور در رابطه با توسعه نظام تأمین مالی و ارائه راهكارها و توصیه‌های سیاستی مناسب از مهمترین اهداف كنفرانس است. این برنامه كه با همكاری بانك توسعه اسلامی برگزار می‌شود، دارای دو بخش كلی و كلیدی است.

بخش اول به ایراد سخنرانی، ارائه مقالات و پنل‌های تخصصی مدیران و كارشناسان اختصاص یافته است كه در روز اول برگزار می‌شود. كارگاه‌های آموزشی كه با ارائه متخصصین صاحب‌نام بین‌المللی و همكاری نهادهای مربوطه طراحی شده  است، بخش دوم كنفرانس را تشكیل می‌دهد كه  2 روز به طول می‌انجامد.

موضوعات محوری
· برنامه پنجم و ملزومات پیشرفت و عدالت در نظام تأمین مالی ایران
· كاركرد ابزارها و نهادهای نوین مالی در تأمین مالی بخش مسكن و بافت‌های فرسوده
· كاركرد ابزارها و نهادهای نوین مالی در تأمین مالی صنعت گردشگری
· كاركرد ابزارها و نهادهای نوین مالی در تأمین مالی بخش تعاون
· كاركرد ابزارها و نهادهای نوین مالی در توسعه نظام مالی شهرداری‌ها
· كاركرد ابزارها و نهادهای نوین مالی در تأمین مالی بخش صنعت و معدن كشور
· نقش بازار سرمایه در توسعه نظام تأمین مالی ایران
· نقش بازار پول در توسعه نظام تأمین مالی ایران
· نظام سنجش اعتبار و رتبه‌بندی اعتباری و جایگاه آن در توسعه نظام تأمین مالی
· نقش بانك‌های سرمایه‌گذاری در توسعه نظام تأمین‌مالی

موضوعات تخصصی
· ویژگی‌ها و مزایای تأمین مالی اسلامی در مقایسه با تأمین مالی متعارف
· نقش نظام تأمین مالی در توسعه صادرات و تجارت بین‌الملل
· فرصت‌ها و تهدیدات پیش‌روی نظام تأمین مالی در بستر جهانی شدن
· آسیب‌شناسی قوانین و مقررات حاكم بر نظام تأمین مالی در كشور
· مدیریت ریسك در تأمین‌مالی پروژه‌ها
· بررسی شیوه‌ها و روش‌های نوین تأمین مالی پروژه‌ها
· بررسی فرآیندها و ملزومات اجرایی تأمین مالی یك پروژه
· تبدیل به اوراق بهادارسازی دارایی‌ها و نقش آن در ابزارسازی مالیاطلاعات تماس با دبیرخانه:
تلفن دبیرخانه: 02166524826 , 02166524827
فکس دبیرخانه: 02166524825
ایمیل: finance@irfinance.ir
وب‌سایت: http://www.conferences.irfinance.ir/
ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 03:47 ب.ظ | نظرت شما ()
به گزارش روزسه شنبه خبرگزاری اقتصادی ایران (econews.ir)، "‌داود منظور"، در همایش بررسی و تبیین طرح هدفمند کردن یارانه ها در زنجان، رقابتی شدن فضای کسب و کار در جامعه، شکل گیری مزیتهای واقعی اقتصادی و افزایش کارایی رااز اهداف مهم هدفمندکردن یارانه ها ذکرکرد.
وی افزود: در زمان حاضر بسیاری از صنایع کشور با ضرب و زور قیمتهای پایین انرژی، به فعالیتهای خود ادامه می دهند.
وی، به اصلاح قیمت انرژی با هدفمند شدن یارانه ها در کشور اشاره کرد و یادآورشد:‌ افزایش بی رویه مصرف به خصوص در حاملهای انرژی، قاچاق بخش قابل توجهی از فراورده ی انرژی، تخصیص غیربهینه منابع و شکل گیری فعالیتهای فاقد مزیتهای اقتصادی از جمله مضرات یارانه دار بودن قیمت حاملهای انرژی در کشور است.
منظور، بابیان اینکه 60 تا 70درصد یارانه ی بنزین نصیب سه دهک بالای جامعه می شود، افزود: دهکهای پایین از کمتر از دو درصد این یارانه ها بهره مند می شوند.
وی، شناسایی اقشار و فعالیتهای آسیب پذیر، تعیین اقلام عمده مشمول طرح هدفمندکردن یارانه ها، شیوه و سرعت اصلاح قیمتهای نسبی و تحلیل آثار و تبعات اصلاح قیمتهای نسبی به متغییر های کلان اقتصادی و ‌بررسی شیوه های باز توزیع و تزریق مجدد منابع دراقتصاد را از برنامه های عملیاتی هدفمند کردن یارانه ها ذکرکرد.
منظور، انجام کارهای بزرگ را نیازمند تدبیر و تغییرات بزرگ را منشا اثرات ارزشمند دانست و اظهارداشت:‌ طرح تحول اقتصادی تغییری اساسی در رویکردهای اقتصادی کشور است و اجرای درست آن نتایج ارزنده ای را به دنبال خواهدداشت.
معاون وزیر نیرو،‌ با بیان اینکه کشور در طول 30 سال گذشته برای طی فرایند رشد و توسعه مجموعه ای از برنامه های منسجم را اجرا کرده است، افزود: ‌به رغم تلاشهای انجام شده در این رابطه برخی کاستی ها مانع رشد بالنده کشور شده است.
وی یادآورشد: طرح تحول اقتصادی درپی شناسایی مجموعه ی آسیبها و تدبیر و برنامه ریزی مناسب برای رفع این مشکلات می باشد.
ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 03:40 ب.ظ | نظرت شما ()
 

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، یک مقام آگاه با اشاره به اینکه طرح بیمه سهام پیش از این توسط یکی از شرکت های بیمه پیگیری شده، اما به نتیجه نرسیده اظهار داشت: کارگروهی با مشارکت یک شرکت بیمه و بانک مذکور تشکیل شده تا درباره نحوه اجرای این بیمه نامه و تدوین آئین نامه این محصول جدید بیمه ای تصمیم گیری شود.


پیش بینی می شود از آنجا که بیمه سهام زیان های احتمالی ناشی از سقوط قیمت سهام را جبران می کند ، استقبال چشمگیری از سهام این بانک خصوصی صورت پذیرد و بر قیمت هر سهم این بانک در بورس تاثیر مستقیم بگذارد.


طراح ارائه کننده این بیمه نامه پیش از ارائه این طرح به بانک و بیمه فوق ، طرح تکمیل شده بیمه سهام را به چند شرکت بیمه خصوصی دیگر نیز ارائه کرده که با عدم استقبال از سوی آن شرکت ها مواجه شده بود.
 مدیرعامل شرکت بورس در ماهی که گذشت از مسکوت ماندن طرح بیمه سهام به‌دلیل بار مالی آن خبرداده بود. حسن قالیباف اصل در خصوص طرح بیمه سهام که پیش از این توسط یک شرکت بیمه پیگری می‌شد گفته بود: این طرح فعلا مسکوت مانده چون به بار مالی نیاز داشت و کسی هم حاضر به تقبل آن نشد.


وی با بیان اینکه شرکت بورس علاقه‌مند به اجرای این طرح است ادامه داد: این طرح باید از سوی وزارت اقتصاد و شرکت‌های بیمه‌ای و با بار مالی مشخص پیگیری شود. جواد سهامیان‌مقدم مدیرعامل بیمه ایران در 30 اردیبهشت سال گذشته از اجرایی شدن چند طرح جدید از جمله بیمه سهام و نوسانات نرخ ارز در خریدهای فاینانس و نسیه از خارج و بیمه نوسان در سال گذشته جاری خبر داده بود.

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 10:50 ق.ظ | نظرت شما ()

اکونیوز:موسسه ایشن بانکر در گزارشی بانک ملی ایران را با چهل و پنج هزار و پانصد و پنجاه و چهار ممیز هشت میلیون دلار دارایی بزرگترین بانک اسلامی جهان اعلام کرد.

 

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، این موسسه افزود : چهل درصد از کل دارایی های یکصد بانک اسلامی بزرگ جهان در اختیار بانکهای ایران قرار دارد.
بنابر اعلام این موسسه دارایی های یکصد بانک اسلامی بزرگ جهان پارسال با شصت و شش درصد افزایش به بیش از پانصد و هشتاد میلیارد دلار رسید.
بانکهای اسلامی امارات عربی متحده، عربستان سعو دی و کویت هم چهل درصد دیگر از مجموع دارایی های بانکهای اسلامی جهان را در اختیار دارند.ایشن بانکر فهرست بیست بانک اسلامی بزرگ جهان را به همراه میزان دارایی‌شان بدین شرح اعلام
کرد:


 

نام                                  بانک کشور                  دارایی (میلیون دلار)


 

1- بانک ملی ایران                 ایران                          45554.8
2
- بانک الرجحی                  عربستان                       43981.3
3
-بانک ملت                       ایران                           39781.2
4
-بانک صادرات                  ایران                            39319.3
5
-سرای سرمایه گذاری            کویت                           38209.7
6
-بانک تجارت                     ایران                           29884.6
7
-بانک سپه                         ایران                          23625.1
8
-بانک اسلامی دبی               امارات                          23153.5
9
-بانک مسکن                     ایران                           17782.0
10
- بانک کشاورزی              ایران                            16674.9
11
- بانک اسلامی ابوظبی       امارات                            13944.2
12
- بانک راکیات                مالزی                             12057.4
13
- گروه بانکی البارکه         بحرین                            10920.3
14
-بانک اسلامی قطر            قطر                              9215.2
15
-مایبانک اسلامی             مالزی                              7772.7
16
-بانک الجزیره               عربستان                            7338.6
17
بانک اسلامی امارات       امارات                              7188.7
18
-بانک اسلامی مالزی        مالزی                               6800.3
19
-بانک رفاه                   ایران                                 6458.4
20
- بانک اسلامی نور        امارات                                5929.0
ایشن بانکر اعلام کرد : همه بانکهای مذکور بر اساس شریعت اسلامی اداره می شوند.
این مؤسسه افزود : برای ارائه جدول مذکور تا حدممکن از آخرین اطلاعات و آمار استفاده کرده است.

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 10:46 ق.ظ | نظرت شما ()
اکونیوز: بسیاری از شاخص‌های بانک ملی نسبت به سال 84 منفی شده‌اند و این حکایت از وخیم شدن اوضاع این بانک دارد. کارشناسان دلیل منفی شدن بسیاری از شاخص‌ها را به نگاه قلک‌وار دولت به بانک‌ها نسبت می‌دهند. در این میان تحریم بانک ملی تنها در کاهش یکی از شاخص‌ها نقش داشت.

 
ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 10:44 ق.ظ | نظرت شما ()

اکونیوز : افزایش قیمت جهانی نفت موجب شده است، کسری تجاری آمریکا طی ماه سپتامبر بار دیگر افزایش پیدا کند .

 

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir) ، بهبود شرایط اقتصادی جهان موجب شد تا میزان تقاضا برای کالاهای صادراتی آمریکا نیز افزایش یابد و میزان صادرات آمریکا طی ماه سپتامبر برای پنجمین ماه متوالی افزایش یابد . کاهش ارزش دلار آمریکا نیز تاثیر زیادی در افزایش صادرات این کشور داشته است .

ارزش دلار از ابتدای بهار تا کنون در برابر سبدی از ارزهای معتبر بین المللی بیش از 12 درصد کاهش داشته است .
وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد ، کسری تجاری این کشور طی ماه سپتامبر با 2/18 درصد افزایش به بیش از 5/36 میلیارد دلار رسیده است .

این بالاترین کسری تجاری آمریکا از ابتدای ژانویه به شمار می رود . میزان صادرات آمریکا در این مدت با 9/2 درصد افزایش به 132 میلیارد دلار رسیده است و میزان واردات نیز با 8/5 درصد رشد به 4/168 میلیارد دلار رسیده است .

ارزش واردات نفت آمریکا در این مدت 1/20 درصد افزایش نشان می دهد  از ابتدای امسال تا کنون نرخ سالیانه کسری تجاری آمریکا به 366 میلیارد دلار رسیده است .

کسری تجاری آمریکا سال گذشته به بیش از 9/695 میلیارد دلار رسیده بود  بر اساس این گزارش کسری تجاری آمریکا با چین با 2/9 درصد افزایش به بیش از 1/22 میلیارد دلار رسیده است که این بالاترین رقم طی 10 ماه اخیر به شمار می رود .


البته کسری تجاری آمریکا با چین نسبت به سال گذشته 9/15 درصد کاهش داشته است  کسری تجاری آمریکا با ژاپن نیز با 8/4 درصد کاهش به 8/4 میلیارد دلار رسیده است .
باراک اوباما رییس جمهور آمریکا قصد دارد در سفر خود به چین در خصوص سیاست های ارزی این کشور و تثبیت ارزش یوان با مقامهای پکن دیدار و گفت و گو کند .

مقامهای آمریکایی بر این باورند که دولت چین با دستکاری در نرخ ارز ، ارزش یوان را 40 درصد کمتر از دلار پایین نگه داشته اند تا قدرت رقابت خود در بازارهای جهانی را افزایش دهند  بر این اساس ، کسری تجاری آمریکا با اتحادیه اروپا نیز با 9/1 درصد افزایش به بیش از 5/5 میلیارد دلار رسیده است .

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 10:37 ق.ظ | نظرت شما ()
مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به بحران مالی جهانی گفت: اینگونه بحرانها با تاخیر وارد تشکلهای تعاونی می شوند و در صورت ورود نیز به سرعت خارج می شوند و این امر از ویژگی های تعاون است.
ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 10:32 ق.ظ | نظرت شما ()
رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه کشورهای پیشرفته سیستم عامل خاص خود را دارند و ما نیز باید به این مهم دست یابیم گفت: گامهایی در این زمینه برداشته شده و موفق شده ایم با تلاش محققان کشور سیستم عاملی با ورژن صفر تولید کنیم.

غلامرضا جلالی که در اولین قسمت گفتگوی خود با خبرگزاری مهر تاکید کرده بود استقلال خود را در فناوری اطلاعات از دست داده ایم در ادامه این گفتگو به تشریح گامهای لازم برای تامین امنیت فناوری اطلاعات پرداخته است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اولین گام در دولت دهم این است که یک مجموعه مسئولیت حوزه فناوری اطلاعات را به عهده بگیرد.

وی ادامه داد: در دولت نهم و در زمان وزارت دکتر سلیمانی بر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وی اعتقاد داشت این مباحث به آنها ارتباطی ندارد که این بسیار نامناسب بود اما در حال حاضر مهندس تقی پور این مسئولیت را پذیرفته اند.

جلالی تاکید کرد: اگر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مسئول IT باشد باید در حوزه پایداری و امنیت کار جدی انجام دهد. به نظر من استقلال کشور باید در حوزه فناوری اطلاعات بازگردانده شود.

نیاز به سرور بومی و محلی داریم

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 10:25 ق.ظ | نظرت شما ()


عنوان کنفرانس: اولین همایش تبلیغات خلاق بانكی

حوزه(های) تحت پوشش: بازاریابی
تاریخ برگزاری: 13 بهمن 1388
برگزار کننده: مركز مطالعات تكنولوژی شریف
محل برگزاری: تهران

تاریخ‌های مهم:
مهلت ارسال اصل مقاله: 1388/9/30
اعلام نتایج داوری اصل مقاله: 1388/10/20
مهلت ثبت نام: 1388/11/10


درباره همایش
در گذشته تلقّی از تبلیغات در قالب آگهی­ های تجاری بود كه به صورت میان‌برنامه­ های كوتاه تلویزیونی یا رادیویی پخش می­گردد. امّا به مرور زمان با گسترش فضای رقابتی و نیاز به حفظ موقعیّت سازمان­ها و شركت­ها، این گستره‌ی تعریف، دست‌خوش تغییر گردیده و معرّفی ‏درست خدمت یا محصول مورد نظر با هدف تشریح جایگاه، معرّفی ‏توانمندی‌ها و تبیین موقعیّت منحصر به فرد آن در ‏ ارائه‌ی خدمات یا محصول به مشتریان به عنوان معیار كلان یك تبلیغ موفّق به حساب می­آید.

در حوزه‌ی بانكی كشور نیز به رغم سابقه‌ی نسبتاً طولانی فعّالیّت، بهره­ گیری از روش­ها و الگوهای سنّتی هنوز هم بر بیش‌تر فعّالیّت­ های بازاریابی و تبلیغات سایه گسترده است. به گونه­ای كه به اذعان كارشناسان این حوزه، عدم استفاده از تحقیقات در تبلیغات، ناآگاهی از نیازهای مشتریان شبكه‌ی بانكی، عدم توجّه به عنصر خلّاقیّت در تبلیغات، عدم ایجاد تمایز در فعّالیّت‌های تبلیغاتی، استفاده از موضوعات تكراری و یكسان، از جمله عمده ­ترین ضعف­ های تبلیغات بانكی كشور محسوب می‌گردد.

لذا در جهت بهره ­مندی از توان و تجربیّات مجموعه‌ی بانكی و استادان دانشگاه­ های كشور، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با همكاری مركز مطالعات تكنولوژی، اقدام به برگزاری اوّلین همایش تخصّصی «تبلیغات خلّاق بانكی» از سلسله همایش های  مدیریت برند - به همراه گردهمایی ارزیابی دستاوردهای پژوهشی حوزه بانكی كشور در بهمن‌ماه 1388 نموده است. هم‌زمان با برگزاری این همایش، «توانمندی‌های حوزه‌ی دانشگاه و نیازهای شبكه‌ی بانكی كشور» نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این همایش با هدف تصحیح نگرش متولّیان حوزه‌ی پولی و بانكی نسبت به تبلیغات بانكی و هم‌چنین ایجاد تعامل جدّی بین دانشگاه و بانك­های كشور در جهت تأمین نیازهای مطالعاتی و فنّی، در تلاش است تا گامی هر چند كوچك در راستای افزایش كارآیی و ایجاد تعاملات جدید بردارد.
 

اهداف همایش
افزایش اثربخشی تبلیغات بانكی
شكل­‌گیری گروه ­های حرفه­ای بازاریابی در بانك­ ها
ایجاد ارتباط كارآمد میان حوزه‌ی تحقیقات و بازار در بانك­ ها
تقویت تحقیق و توسعه‌ی هدف‌مند در حوزه‌ی بانكی كشور
شناسایی نیازهای شبكه‌ی بانكی كشور و هدایت توانمندی­ های موجود در دانشگاه­ ها در جهت رفع این نیازها
                                                        
 
مخاطبین همایش
مدیران عامل بانك­ ها و مؤسّسات مالی و اعتباری
مدیران و كارشناسان بازاریابی و روابط عمومی بانك­ ها و مؤسّسات مالی و اعتباری
مسئولین و كارشناسان حوزه‌ی تحقیقات و ارتباط با مشتریان بانك­ ها و مؤسّسات مالی و اعتباری
رؤسا و معاونین شعب بانك ­ها و مؤسّسات مالی و اعتباری
پیمانكاران ساخت و اجرای تبلیغات بانكی


محورهای همایش
دید­گاه­های مختلف به فرآیند خلاقیت تبلیغاتی
خلق تصویر برای یك نام تجاری
پیاده­سازی و ارزیابی یك استراتژی خلاق
تبلیغات تحوّل­ آفرین در بانك ­ها و جاذبه­ های تبلیغات بانكی
ابزارهای ارتباطی مؤثّر در تبلیغات بانكی
روش­ های مهندسی تبلیغات و بازاریابی یكپارچه در بانك ­ها
شاخص ­های اثربخشی تبلیغات بانكی
استراتژی­ های نوین تبلیغات و بازاریابی
اجزای پوسترهای تبلیغاتی
مراحل تولید یك تیزر تبلیغاتی تأثیرگذار
شبیه­ سازی در تبلیغات بانكی
تبلیغات كارآمد و الگوی مصرفاطلاعات تماس با دبیرخانه:
تلفن دبیرخانه: 66005404،66008609
فکس دبیرخانه: 66019893
ایمیل: INFO@IRANICDS.IR
وب‌سایت: http://www.iranicds.ir/farsi/index.aspx?Groupid=90
ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 08:02 ب.ظ | نظرت شما ()
سوئیس به واپسین کشور غربی تبدیل شده که به نظام درحال رشد اقتصاد اسلامی ملحق شده است و خدمات کاملی را براساس محصولات و خدمات بانکی شرع‌محور به مسلمانان و غیرمسلمانان این کشور اروپایی ارائه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به قل از روزنامه قطری پنینسیولا، فیدلیس ام. گوتس رئیس بخش تقسیمات بانکی بانک سرازین طی یک نشست خبری در موزه هنرهای اسلامی دوحه گفت: ما افتخار می‌کنیم که نخستین بانک خصوصی سوئیس هستیم که فرصتهای مختلفی را در عرصه بانکداری اسلامی در سطح منطقه و جهان ارائه می‌کنیم.

این بانک ارائه کننده طیف کاملی از خدمات و محصولات بانکی شرعی به مشتریان است که در آن میان می‌توان به مرابحه و وکالت اشاره کرد.

گوتس گفت: راه‌اندازی مدیریت مالی اسلامی منعکس‌کننده تعهد ما برای خدمت به نیازهای متنوع مشتریان است.

این بانک سوئیسی یک بانک خصوصی برجسته با شعب بین‌المللی وسیع است که امیدوار است سهمی از بازار درحال رشد اقتصاد اسلامی را به دست آورد.

رئیس بخش تقسیمات بانکی بانک سرازین سوئیس گفت: ما طی چند سال گذشته به نتیجه رسیده‌ایم که ارائه این خدمات در منطقه با منافع ما سازگار است.

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 07:43 ب.ظ | نظرت شما ()

شبکه بین المللی ارتباطات بین بانکی

علاوه بر اهمیت سیستمهای انتقال الکترونیکی وجوه در داخل یک کشور ،سیستمهای انتقال وجوه در سطح بین المللی نیز حائز اهمیت است و حتی از اهمیت بالاتری برخوردار است زیرا کشورهای پیشرفته شیوه های الکترونیکی نقل و انتقال وجوه را به کار می برند و سیستمهای سنتی را کنار می گذارند ؛چنانچه کشور ما بخواهد با آنها مبادله داشته باشد،باید حد اقل در بخش نقل و انتقال وجوه در سطح بین المللی ،مجهز به سیستمهای انتقال الکترونیکی وجوه باشد. احتمالا همین امر سبب شده است در بخش مبادلات بین المللی ،بانکهای ایران سریع تر از بخش داخلی ،در زمینه بانکداری الکترونیکی  اقدام کنند....

مقاله به صورت pdf ارایه شده است ، دریافت این مقاله :http://www.uplod.ir/download.php?file=71198

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 10:30 ق.ظ | نظرت شما ()
خبرگزاری مهر - گروه حوزه و دانشگاه: پس از گذشت حدود سه سال از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تهیه نقشه جامع علمی کشور (سال 1385) هنوز این امر محقق نشده است اما به گفته عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی این نقشه به زودی به مجلس و دولت ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مقام معظم رهبری در 23 مرداد 85 در دیدار با روسای دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی کشور بر لزوم ترسیم نقشه جامع علمی کشور و تهیه برنامه های عملیاتی زمان دار در راستای تحقق اهداف چشم انداز در خصوص علم و فناوری تاکید فرمودند و تدوین آن را از وظایف و مسئولیتهای مراکز علمی و پژوهشی بیان کردند.

تهیه نقشه جامع علمی کشور پس از فرمایشات مقام معظم رهبری برای ضرورت داشتن چنین نقشه ای در کشور در سال 85 توسط مسئولین ذیربط مطرح شد.

در ابتدا وزارت علوم و شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری عهده دار تدوین نقشه علمی شدند و در همین راستا پیش نویس سند اول توسعه علمی کشور توسط مرکز تحقیقات سیاست علمی تدوین شد.

از سوی دیگر وزارت بهداشت نیز در این زمان اقدام به تهیه نقشه علمی در بخش سلامت کرد و طراحی نقشه جامع علمی کشور در بخش سلامت را از سوی کمیته های راهبردی تخصصی این وزارتخانه مطرح کرد.

اما شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 86 با راه اندازی سه کمیسیون مهندسی فرهنگی، نقشه جامع علمی کشور و تحول و نظام آموزش کشور کار تدوین نقشه جامع علمی کشور را رسما بر عهده گرفت.

ریاست کمیسیون نقشه جامع علمی کشور را معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری وقت عهده دار بود و به گفته وی کار تهیه پیش نویس نقشه توسط 300 تن از دانشمندان، پژوهشگران و مدیران ارشد حوزه علم و فناوری کشور در سال 87 انجام شد.

کار تهیه نقشه در کمیسیون شورا در حال تکمیل شدن بود که دبیر شورای تخصصی نقشه جامع علمی کشور در سال 87 درباره زمان تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی به مهر گفت: در تلاش هستیم نقشه جامع علمی کشور را تا قبل از اتمام بهار 87 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد.

همزمان با اتمام کار کمیسیون شورای عالی انقلاب فرهنگی و ارائه نقشه به شورای عالی، وزارت علوم نیز مدعی اتمام نقشه جامع علمی کشور با عنوان سند تحول راهبردی علم و فناوری و ارائه آن به شورا شد که پس از مطرح شدن دو نقشه، شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم گرفت دو نقشه تهیه شده را با یکدیگر تلفیق کند و از مجموع آن نقشه جامع علمی کشور را به تصویب و تأیید نهایی برساند.

کار تلفیق نقشه جامع علمی کشور نیز قرار بود دو ماه گذشته به تصویب شورا برسد که متأسفانه تاکنون اجرایی نشده و همچنان در دست بررسی است.

حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره آخرین وضعیت نقشه جامع علمی کشور به مهر گفت: کار تلفیق نقشه جامع علمی کشور نهایی شده است.

وی اظهار داشت: نقشه همین روزها پس از تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی به دولت و مجلس ارائه می شود تا در برنامه پنجم توسعه به عنوان سند بالادستی مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 01:02 ب.ظ | نظرت شما ()
مرحله نهایی یازدهمین دوره مسابقات برنامه نویسی ACM از صبح امروز جمعه در دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مسابقه 108 تیم از 45 دانشگاه کشور و یک تیم سه نفره از کشور تایوان شرکت کرده اند.

در طول برگزاری این رقابت، تیمهای شرکت کننده به 10 سئوال در زمینه برنامه نویسی با استفاده از کامپیوترهایی که در اختیار هر تیم قرار داده شده است، پاسخ می دهند سه تیم برتر که بتوانند بیشترین سئوال را در کمترین زمان پاسخ دهند به مسابقات جهانی برنامه نویسی راه می یابند.

مسابقات بین المللی برنامه نویسی ACM بهمن ماه در "هاربین" چین برگزار می شود.

خبرگزاری مهر
ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 12:27 ب.ظ | نظرت شما ()

افزایش قابل توجه نرخ رشد بانکهای اسلامی در دوران بحران اقتصادی

تحقیقات جدید نشان می‌دهند در سایه رویکرد اخلاقی مدیریت بانکهای اسلامی به رغم وجود بحران اقتصاد جهانی به نرخ رشد بالا در طول سال 2009 دست یابند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، برایان چاپلین سردبیر مجله بانکدار در این تحقیقات اظهار داشته است: رویکرد محافظه کار و ارتباط نزدیک میان بخش مالی و و دارایی‌های حقیقی به بانکهای اسلامی کمک کرده است که از بحران اقتصادی جهان دور بمانند.

این تحقیق که از سوی مجله " بانکدار" مستقر در لندن و بانک اچ ای بی اس انجام شده اظهار داشت که مؤسسات مالی اسلامی بر این بحران که به‌شدت به بانکهای متعارف غرب صدمه وارد کرده غلبه کرده‌اند.

در ماه سپتامبر سال 2008، پس از سقوط شرکت بزرگ برادران لهمن به عنوان یکی از غولهای وال استریت طوفان بزرگ اقتصادی در ایالات متحده و جهان ایجاد شد. این طوفان بسیاری از شرکتهای بزرگ جهان را از پای در آورد و موجب شد بسیاری شغل خود را از دست بدهند.

این تحقیق موفقیت بانکهای اسلامی را ناشی از ممنوعیت سرمایه‌گذاری در دارایی‌های غیرحقیقی می‌داند که موجب بحران اقتصادی شد. قوانین بانکها و اقتصاد اسلامی یکی از عوامل مهم عدم قرار گرفتن در معرض بحرانی بود که گریبان‌گیر بازارهای جهانی شده است، چرا که اسلام مسلمانان را از ربا خواری به عنوان دریافت و پرداخت سود در وامها منع کرده است.

معاملات بانکهای اسلامی باید با پشتوانه دارایی‌های حقیقی صورت گیرد، از این رو سرمایه‌گذاران حق دارند که بدانند سرمایه‌های آنها به چه مصرفی می‌رسد که این امر از سوی هیئتهای نظارت مستقر در بانکها تضمین می‌شوند.

شکوفایی اقتصاد و بانکداری اسلامی در اقتصاد بحران زده دنیا

این تحقیق نشان می‌دهد که در نتیجه امنیت صنعت اقتصاد اسلامی به ایجاد یک سابقه ملموس در بازارهای جهانی پرداخته است.
دیوید دیو معاون مدیرکل شعبه بانک اچ اس بی سی در منامه اظهار داشت: درحال حاضر تقاضای بسیاری برای محصولات سرمایه‌ای تضمین شده و محصولات سرمایه‌ای ایمن وجود دارد.

همچنین تحقیقات اخیر یادآور شده است که دارایی‌های بانکهای شرع‌محور یا واحدهای اسلامی بانکهای معمولی غرب با 6/28 درصد نرخ رشد به 822 میلیارد دلار در سال 2009 رسیده است که نسبت به رقم 639 میلیارد دلار سال 2008 افزایش چشمگیری داشته است.

این ارقام به‌شدت با ارقام بانکهای غیر اسلامی درحال رکود تفاوت دارد.

تحقیقات مجله بانک دار از 1000 بانک بزرگ دنیا که در ماه ژوئیه منتشر شده است نیز نشان می‌دهد که رشد سالانه دارایی‌های بانهای غیر اسلامی 8/6 درصد بوده است.

اقتصاد اسلامی یکی از بخشهای صنعت جهانی اقتصاد است که با سرعت قابل توجهی رشد می‌کند.

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 04:07 ب.ظ | نظرت شما ()
"سبد ارزی" توسط کشورهای اسلامی ایجاد شود
رییس جمهوری اسلامی ایران در آستانه عزیمت به ترکیه پیشنهاد کرد که "سبد ارزی" توسط کشورهای اسلامی ایجاد شود.
 
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، دکتر محمود احمدی نژاد عصر یکشنبه قبل از عزیمت به ترکیه برای شرکت در اجلاس کمیته دائمی همکاری‌های اقتصادی و تجاری سازمان کنفرانس اسلامی "کمسک" در فرودگاه مهرآباد، افزود: بر این اساس رابطه تجارت خارجی بین کشورهای اسلامی با پول‌های قدرتمند حاکم بر جهان که عامل انتقال مشکلات و نابسامانی‌های اقتصادی است انجام نشده و پول‌های خودشان جایگزین می شود.
احمدی نژاد ادامه داد: بانک توسعه اسلامی باید گسترش یافته و مبنای نظری اقتصاد اسلامی را با کمک یکدیگر تدوین و ساز و کارهای آن را ارایه کنیم.
رییس جمهور با بیان این که بحران اقتصادی تقریبا فراگیر است، تصریح کرد: مشکلات فراوانی در برابر ملت‌ها قرار گرفته و نظام اقتصاد سرمایه‌داری به پایان راه رسیده است.
وی با تاکید بر این که اشکالات اساسی نظام سرمایه‌دار برملا شده است، گفت: ادامه وضعیت برای این نظام غیرممکن است.
رییس جمهور اظهار داشت: اتکا به نظام سرمایه‌داری نمی‌تواند ما را به راه حل درستی از مشکلات جاری اقتصاد جهان برساند و در چنین شرایطی همکاری‌های دوجانبه و چند جانبه در قالب سازمان‌های منسجم می‌تواند راه برون رفت و درستی در برابر ما قرار می دهد.
وی افزود: به ویژه بین کشورهای اسلامی که مشترکات اقتصادی و فرهنگی فراوانی، آنها را به هم پیوند می‌دهد می‌توان کارهای فراوانی انجام داد که تبعات چالش‌ها و بحران اقتصادی در کشورهای اسلامی را کاهش داده و هم در جهت رشد کشورهای اسلامی و تقویت ارتباطات بین آنها باشد.
رییس جمهور با اشاره به بیست و پنجمین نشست اجلاس کمیته دایمی همکاریهای اقتصادی و تجاری سازمان کنفرانس اسلامی "کمسک" گفت: ارتباطات اقتصادی بین کشورهای اسلامی ضعیف بوده و تنها 15 تا 16 درصد مجموع تجارت خارجی آنها بین خودشان انجام می‌شود در حالی که بیشترین ظرفیت‌ها در دست کشورهای اسلامی است.
دکتر احمدی نژاد با اشاره به جمعیت یک و نیم میلیاردی کشورهای اسلامی گفت: حجم اقتصاد بزرگ در کشورهای مهمی از دنیای اسلام، حضور فناوری، دانش، علما و متخصصین فراوان و از همه مهمتر فرهنگ و اندیشه اسلام ناب که پایه تاسیس یک جامعه مترقی و سعادتمند است در کشورهای اسلامی وجود دارد.

رییس جمهور در ادامه با اشاره به این که در اجلاس ترکیه ملاقات‌هایی را با برخی از سران کشورهای اسلامی به طور دو جانبه و چند جانبه خواهد داشت، گفت: مسایل مهم منطقه‌ای و جهان موضوع گفت‌وگوهای ما خواهد بود.
وی با بیان این که ما پیشنهادهای فراوانی را داشته و داریم تصریح کرد: وزیر اقتصاد و دارایی ایران بخش مهمی از آن‌ها را در نشست وزیران ارایه داده است.
رییس جمهور با بیان این که دو دسته کار شامل "فوری" و "میان مدت و درازمدت" می‌توان انجام داد، ادامه داد: اقدامات فوری می‌تواند منجر به افزایش تبادل بین کشورهای عضو شود.
رییس جمهور با اشاره به این که تجربه خوبی بین ما و ترکیه وجود دارد، توضیح داد: مبادله تجاری براساس پول‌های رایج دو کشور، لیر در ایران و ریال در ترکیه تجربه خوبی بود که می‌تواند بین همه کشورهای اسلامی جاری شود.

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 03:57 ب.ظ | نظرت شما ()
اکونیوز: انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران با حضور وزرای بازرگانی و امور اقتصادی و دارایی با برگزاری اولین جلسه مجمع عمومی رسما شروع به کار کرد.
 
به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری اقتصادی ایران (econews.ir)،در این جلسه که با حضور اکثریت اعضای هیات موسس و اعضای پیوسته انجمن و نماینده کمیسیون انجمنهای علمی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل شد، ضمن تصویب اساسنامه انجمن، تعیین حق عضویت اعضا و تعیین روزنامه‌های رسمی، اعضای هیات مدیره و بازرس انتخاب شدند.
اعضای هیات مدیره بترتیب تعداد آراء عبارتند از عباس معمارنژاد عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات، فرهاد دژپسند عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، سیدحسین پاریاب پژوهشگر موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی، احمد عبدالله زاده عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر، مسعود موحدی عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع) و اعضای علی‌البدل هیات مدیره نیز نادر مهرگان عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان و احسان قدیری از بخش خصوصی انتخاب شدند.
همچنین امیرحسین مزینی عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس بعنوان بازرس و همت مراد قلندری رئیس بخش تحقیق و توسعه مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.
این انجمن پس از برگزاری اولین جلسه هیات مدیره و تعیین وظایف هریک از اعضا نسبت به تشکیل کمیته‌های تخصصی در راستای ارتقاء سطح علمی پژوهشگران و فعالین این حوزه و توسعه و ترویج تجارت الکترونیکی ایران اقدام خواهند نمود
ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 03:48 ب.ظ | نظرت شما ()

بانکداری اسلامی، تورم و بیکاری را از بین می برد

به گزارش روز شنبه خبرگزاری اقتصادی ایران (Econews.ir) "اصغر ابوالحسنی" امروز در کارگاه بین المللی آموزش بانکداری اسلامی افزود: بانکداری اسلامی با  به تولید کالا یا خدمات منجر می شود و بر این اساس با عث تورم نمی شود.
وی با برشمردن تفاوت های بانکداری اسلامی و بانکداری بدون ربا گفت: در بانکداری ربوی برای تجهیز منابع نقش اصلی را ربا و نرخ بهره بازی می کند و انگیزه اصلی برای سپرده گذاری همان بهره است اما در بانکداری اسلامی پولها در قالب یکی از عقود چهارده گانه اسلامی جذب و سپس تبدیل به سرمایه می شود.
ابوالحسنی افزود: در بانکداری اسلامی بانک وکیل مردم است و رابطه فرد با پول قطع نمی شود.
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه بدون ربا بودن بانکداری به معنای اسلامی شدن آن نیست گفت: کاری که در کشورهایی مانند انگلیس انجام می شود و صفر کردن نرخ بهره به معنای بانکداری اسلامی نیست.
وی با بیان اینکه ماهیت عقود در بانکداری اسلامی با ربوی متفاوت است گفت: در عقد قرض الحسنه بانک پول را تملیک می کند و در راههای قرض الحسنه تخصیص می دهد و قصد معنوی نیز در آن نهفته است که در بانکداری ربوی وجود ندارد.
معاون وزیر اقتصاد گفت: ماهیت عقود اسلامی برای کارکنان نظام بانکداری اسلامی نیز باید مشخص شود در غیر این صورت ظاهر آن شبیه بانکداری ربوی خواهد شد.
ابوالحسنی گفت: در بانکداری اسلامی هر فرد باید بداند پولش در کدام طرح سرمایه گذاری شده و دقیقا چه میزان سود داشته است که باید با ارتقای نظام های حسابداری به این مرحله برسیم.
وی همچنین گفت: اگر بخواهیم پاسخگوی نیازهای کنونی بانکداری باشیم باید عقود اسلامی را گسترش دهیم و از ابزارهای مشتقه استفاده کنیم.

ارسال شده توسط Mehrdad M.tabrizi در ساعت 03:33 ب.ظ | نظرت شما ()

معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی از تدوین برنامه های متنوع برای بخش های مختلف سیستم بانکی خبر داد.

"اصغر ابوالحسنی"‌ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، توسعه قرض الحسنه را یکی از برنامه های در دست اقدام ذکر کرد و ‌گفت:‌ براساس قانون بانکداری اسلامی افرادی که دارای نیازهای ضروری هستند باید بتوانند از تسهیلات قرض الحسنه بهره گیری کنند لذا نظام بانکی باید بسترهای لازم را برای تحقق این امر فراهم کند.
معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: بنگاه های تولیدی و سرمایه گذاری بدلیل بحران جهانی نیاز به سرمایه در گردش دارند بنابراین باید این معضل را حل کرد.
وی درباره خصوصی سازی بانک ها نیز گفت: فضای رقابت تعریف خاص خود را دارد و زمانی که بانک ها درفضای رقابتی وارد می شوند، هر بانک دولتی یا خصوصی بعنوان رقیب محسوب می شود.
ابوالحسنی اظهار داشت: هر واحد فعال اقتصادی باید خود را برای رقابت در صحنه های اقتصادی آماده کند.
معاون بانک و بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت که این وزارتخانه برای کاهش مطالبات معوق برنامه ریزی کرده و بزودی برنامه‌های جدیدی جهت کاهش مطالبات معوق بانک ها اعلام می‌کند.
وی با اشاره به راهکارهای اتخاذ شده برای اخذ مطالبات معوق سیستم بانکی، افزود: هرچند امکان وصول بخشی از مطالبات معوق فراهم است اما برای وصول آن بخش از مطالبات معوق که به راحتی قابل وصول نیست، با کمک سازمان بازرسی، یک کارگروه تشکیل شده است.
ابوالحسنی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه کارگروه تشکیل شده میزان مطالبات معوق سیستم بانکی را کاهش دهد، گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز برای کاهش مطالبات معوق برنامه ریزی های لازم را انجام داده است و بزودی این برنامه‌ها اعلام خواهد شد.

ارسال شده توسط عطااله فدایی در ساعت 05:00 ب.ظ | نظرت شما ()

به گزارش روز جمعه خبرگزاری اقتصادی ایران (econews.ir)، حمید بهبهانی ار پاسخ به سووال یم خبرنگار درباره سرنوشت مشارکت فرانسوی‌ها در آزادراه تهران - شمال گفت: " فرانسوی‌ها از مشارکت در ساخت پروژه آزادراه تهران-شمال کنار گذاشته شده اند."


وی از اعلام آمادگی چینی‌ها برای جایگزینی به جای فرانسوی‌ها به منظور تامین 50 درصد از مبلغ فاینانس پروژه ساخت فاز اول آزادراه تهران-شمال خبر داد و گفت: هم اکنون این موضوع در دست بررسی است.بهبهانی ابراز امیدواری کرد روند ساخت آزادراه تهران - شمال در آینده ای نزدیک شتاب گیرد.


در همین حال، برخی مسئولان وزارات راه و ترابری چندی پیش در این باره گفته بودند: " اگر دو بانک فرانسوی شرایط طرف ایرانی را در پروژه ساخت آزادراه تهران-شمال نپذیرند یک بانک دیگر چینی جایگزین فرانسوی‌ها می‌شود، چراکه در این پروژه یک کنسرسیوم شامل سه بانک تشکیل شده است که یکی از بانک‌ها متعلق به چینی‌ها و دو بانک دیگر فرانسوی هستند. اما دو بانک فرانسوی جمعا 50 درصد مبلغ فاینانس را تأمین می‌کنند و بانک چینی به تنهایی 50 درصد دیگر مبلغ فاینانس این پروژه را تأمین خواهد کرد."


ارسال شده توسط عطااله فدایی در ساعت 04:33 ب.ظ | نظرت شما ()

به گزارش روز پنج شنبه خبرگزاری اقتصادی ایران (Econews.ir)  دراین جلسه شورا موارد زیر را تصویب کرد :
    1-شوراء با درخواست بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای تعیین حداقل سرمایه موسسات اعتباری غیربرون مرزی در مناطق آزاد تجاری – صنعتی جمهوری اسلامی ایران به مبلغ 600 میلیارد ریال موافقت کرد . 
    2- براساس گزارش  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، پیشنهاد شورای هماهنگی بانکها مبنی بر تغییر روش اخذ کارمزد تسهیلات قرض الحسنه و همچنین « آیین نامه نحوه تاسیس و اداره بانکها و موسسات مالی و اعتباری غیردولتی »  به تایید وتصویب شورای پول و اعتبار رسید .
شورای پول و اعتبارطبق قانون پولی و بانکی کشور مصوب سال 1351 تاسیس شده است. شورای پول و اعتبار به منظور مطالعه و اتخاذ تصمیم درباره سیاست کلی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و نظارت بر امور پولی و بانکی کشور ، عهده دار وظایفی نظیر رسیدگی و تصویب سازمان و بودجه و مقررات استخدامی و آئین ‌نامه‌های داخلی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، رسیدگی و اظهار نظر نسبت به ترازنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت طرح در مجمع عمومی ، رسیدگی و نیز تصویب آئین نامه‌های مذکور در قانون پولی و بانکی ، اظهارنظر در مسایل بانکی، پولی و اعتباری کشور و همچنین اظهار‌نظر نسبت به لوایح مربوط به وام یا تضمین اعتبار و هر موضوع دیگری که از طرف دولت به شورا ارجاع می‌شود، است//

ارسال شده توسط عطااله فدایی در ساعت 04:30 ب.ظ | نظرت شما ()

کاربران فعال بانکداری الکترونیک تقدیرمیشوند

اکونیوز: به منظور فراهم آوردن بستر لازم برای توسعه تجارت الکترونیک در کشور ، بانک تجارت مشتریانی را که در استفاده از ابزارهای مبتنی بر بانکداری الکترونیک عملکرد چشمگیر داشته باشند مورد تشویق قرار داد می دهد .

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری اقتصادی ایران (econews.ir)، این بانک از مشتریانی که به شکل مستمر و فعال از خدمات الکترونیک بانک تجارت مانند تلفنبانک ، سامانه پیام کوتاه (SMS Bank) ، سامانه بانکداری اینترنتی و کارت های خرید الکترونیک استفاده می کنند با اهداء لوح و سکه بهار آزادی تقدیر می کند.
این اقدام بانک تجارت در راستای بسترسازی فرهنگی برای توسعه تجارت الکترونیک در کشور و آشنا ساختن مردم با مزایای مستقیم و غیرمستقیم استفاده از ابزارهای بانکداری الکترونیک نظیر کاهش آلودگی هوا ، استفاده بهینه از زمان ، صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل و ... صورت می گیرد. 
معرفی و تقدیر از مشتریان فعال بانک تجارت در زمینه استفاده از ابزارهای الکترونیکی از سال گذشته آغاز شده و هر سه ماه یکبار صورت می گیرد

ارسال شده توسط عطااله فدایی در ساعت 04:25 ب.ظ | نظرت شما ()
به گزارش روز جمعه خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، طی حکمی از سوی دکتر محمود احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، مهندس سید محمد کریمی پس ۱۶ ماه خدمت صادقانه در کسوت استاندار مازندران به سمت عضو هیئت مدیره و مدیر عامل صندوق مرکزی اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) منصوب شد.
متن حکم بدین شرح می باشد:
جناب آقای سید محمد کریمی
با عنایت به مصوبه شماره ۳۰۴۱۶/۱۹۰۱ مورخ ۲۶/۲/۱۳۸۵ شورای عالی اداری در اجرای مفاد ماده «112» قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، صندوق اشتغال، ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع) وظیفه ارائه خدمت در راستای تقویت و رشد و اعتلای هر چه بیشتر جوانان عزیز و رفع دغدغه های شغلی و ازدواج و مسکن آنان را به عهده دارد.
علیهذا با توجه به پیشنهاد معاون محترم رئیس جمهور در امور اجرایی و مصوبه هیئت امناء جنابعالی به عنوان ‌«عضو هیات مدیره و مدیر عامل صندوق مرکزی اشتغال،‌ازدواج و مسکن مهر امام رضا (ع)» منصوب می شوید تا زیر نظر هیئت مدیره و مطابق قوانین و مقررات و ضوابط و مصوبات و تصمیمات هیئت مدیره انجام وظیفه نمایید.
شایسته است با استعانت از خداوند متعال تمام همت خود را مخلصانه در جهت تحقق اهداف دولت عدالت محور و مهروز برای جلب رضایت حضرت ولی الله الاعظم (عج) به کار گیرید.
ارسال شده توسط عطااله فدایی در ساعت 04:23 ب.ظ | نظرت شما ()
صفحات وبلاگ
1 | 2 | « 2
عناوین آخرین مطالب ارسالی
An Evaluation of Internet Banking in Turkey 2
An Evaluation of Internet Banking in Turkey 1
Challenges Faced by Sudanese Banks in Implementing Online Banking
مراودات مالی 45 میلیارد دلاری ایران با 39 بانك بزرگ دنیا
جهش خدمات بانکداری الکترونیک در بانک ملی
رفع محدودیتهای تاسیس 6 بانک خارجی در ایران
تشریح علل و عواقب افزایش مطالبات معوق در گفت‌وگوی دو ساعته با خاوری2
تشریح علل و عواقب افزایش مطالبات معوق در گفت‌وگوی دو ساعته با خاوری1
تازه‌های وب و اینترنت؛
بررسی تاثیر قوانین بانكداری بر عملكرد اقتصادی یا سیاسی نظام بانكی كشور
بازخوانی یك تجربه جهانی برای یافتن الگویی برای ایران/2
/بازخوانی یك تجربه جهانی برای یافتن الگویی برای ایران/1
عضو هیات علمی پژوهشكده امور اقتصادی در گفت‌وگو با فارس مطرح كرد:
تاسیس بانک اصناف،رویایی که محقق نمی شود
بررسی فن آوری های اولویت دار كشور
صندوق بین‌المللی پول:
دکتر بهمنی:'
از ابتدای سال 2010 میلادی
تدابیر بانك مركزی در سال 89 برای نظارت بر سیستم بانكی
گزارش تحلیلی مقایسه ای فارس از
تحلیل عوامل اقتصادی اثرگذار بر پدیده فسادمالی
بانک رفاه و بانکداری الکترونیکی2 مهدی خواجوی
تحقیق دانشجویی
تحقیق دانشجویی
تحقیق دانشجویی
سوئیفت چیست؟2
تحقیق دانشجویی
اعتبار اسنادی 2
تحقیق دانشجویی
تحقیق دانشجویی